Festyn charytatywny w Radomsku: Wspólnie po zdrowie dla Rafała Koprowskiego

Festyn charytatywny w Radomsku: Wspólnie po zdrowie dla Rafała Koprowskiego

W niedzielę 4 lipca, na terenie smażalni ryb w Radomsku, ul. Gen. Andersa 40A, odbędą się zawody wędkarskie dla dzieci połączone ze zbiórką pieniędzy dla Rafała Koprowskiego. Zawody wędkarskie są częścią wydarzenia „Wspólnie po zdrowie dla Rafała Koprowskiego”.

Podczas imprezy będzie można wspomóc akcję poprzez nabycie ciast, kawy, produktów z grilla. Dodatkowo dla uczestników przewidziano mnóstwo atrakcji, z których będzie można skorzystać, a z których dochód w całości będzie przekazany dla Rafała.

Do akcji przyłączyli się strażacy z OSP Stobiecko Miejskie, OSP Bogwidzowy, Koło PZW nr 27 „Fameg” w Radomsku.

Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Powiatu Radomszczańskiego - Beata Pokora. Wszystkie zebrane środki przeznaczone zostaną na rehabilitację Rafała Koprowskiego.

Rafał Koprowski – 24-letni strażak ochotnik, ratownik medyczny, student elektrotechniki na Politechnice Częstochowskiej. Na co dzień radosny, uśmiechnięty, pełen energii, marzeń i pomysłów na życie. Zawsze chętny do pomocy, lubiany przez kolegów na studiach i w pracy.

Wszystko zmieniło się w październiku 2019r., kiedy uległ wypadkowi, który na wiele lat zmienił Jego życie. Lista urazów była długa: urazy wielonarządowe, stłuczenie głowy, niedotlenienie mózgu, otwarte wieloodłamowe złamanie podudzia, złamanie trzonu kości udowej, stłuczenie płuca, nerki, ostra niewydolność oddechowa. Początkowo lekarze nie dawali Mu szans na przeżycie. Spędził wiele tygodni w śpiączce, leżąc na Oddziale Intensywnej Terapii. Kiedy stopniowo zaczął się wybudzać, radość rodziców i bliskich była nie do opisania – ale był to dopiero początek drogi. Pracował bardzo ciężko podczas rehabilitacji, wracając do zdrowia w radomszczańskim szpitalu, a następnie w prywatnych ośrodkach we Wrocławiu i Konstancinie.

W sierpniu okazało się, że noga nie zrasta się prawidłowo i konieczna jest dodatkowa operacja. Znów trzeba było zaczynać wszystko od nowa – szpital, rehabilitacja, ćwiczenia, zabiegi. Rafał przez cały czas był pod opieką neurologopedy, był poddawany zabiegom mającym ułatwić synchronizację półkul mózgowych i powrót do stanu sprzed wypadku. Po sierpniowej operacji, dzięki uporowi i wytrwałości oraz rehabilitacji, Rafał doszedł do stanu, w którym sam mógł wykonywać czynności, które dla nas są proste i oczywiste, a dla Niego były pierwszym zwiastunem powrotu do „normalności”.

Kiedy wszystko zaczęło wychodzić na prostą, a Rafał coraz lepiej sobie radził, znów niespodziewane wydarzenie cofnęło rodzinę na start. W grudniu doszło do złamania śruby zamontowanej w Jego nodze po wypadku. Znów szpital i kolejne dwie operacje. Od wypadku Rafał przeszedł w sumie 4 operacje.

Rehabilitacja, która trwa już ponad rok, obejmuje zarówno ćwiczenia ruchowe, jak i neurologopedyczne – mózg Rafała nie wrócił jeszcze do pełnej sprawności. Ćwiczenia i niezbędne zabiegi są dla Rafała ratunkiem i nadzieją odzyskania sprawności sprzed wypadku. Mimo że od wypadku minął ponad rok, Rafał jest zależny od innych, wymaga opieki oraz rehabilitacji ruchowej, neurologicznej i logopedycznej. Niestety, rehabilitacja oprócz wielkiego zaangażowania sił i czasu, wymaga również ogromnych środków. Im szybciej uda nam się zebrać potrzebną kwotę, tym większe szanse na powrót Rafała do życia sprzed wypadku. Nie możemy pozwolić, żeby życie Rafała wyglądało tak jak teraz.

Więcej o:
rafał koprowski festyn charytatywny pomoc dla rafala koprowskiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE