Festiwal OPAL 2020 w Radomsku coraz bliżej

Festiwal OPAL 2020 w Radomsku coraz bliżej

Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL jest jednym z największych przedsięwzięć kulturalnych organizowanych właśnie w Radomsku. Na stałe wpisał się w kalendarz harcerskich festiwali. Rokrocznie zrzesza około 1 000 młodych osób z całej Polski. W tym roku, festiwal odbędzie w dniach 10-12 grudnia, a wydarzenia będzie można zobaczyć w internecie.

W ramach Festiwalu odbywa się szereg konkursów zespołowych oraz indywidualnych a także warsztaty.

- W tym roku przypada jubileuszowa, XXXV edycja, którą chcemy uczcić w wyjątkowy sposób. Zorganizowana zostanie wystawa poświęcona inicjatorce przedsięwzięcia –dh. Rosławie Szleng. Znajdą się tam również pamiątki z poprzednich edycji Festiwalu. Chętne radomszczańskie drużyny oraz mieszkańcy miasta będą mieli możliwość obejrzeć wystawę osobiście, zaś dla osób spoza Radomska odbędzie się transmisja wraz z komentarzami członków Komisji Historycznej Hufca ZHP Radomsko – mówi portalowi Radomsko24.pl, pwd. Aleksandra Jabłońska, Szef Biura Festiwalu.

Sam Festiwal ze względu na ogromną skalę oraz obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju będzie musiał zostać przeprowadzony w formie hybrydowej.

- Nie chcemy narażać bezpieczeństwa harcerzy, a jednocześnie umożliwić wszystkim chętnym wzięcie udziału w przedsięwzięciu. W związku z powyższym tegoroczne przesłuchania odbywać się będą dzięki nagraniom zespołów chcących wziąć udział w Festiwalu – dodaje Szef Biura.

Wszystko transmitowane będzie na stronach organizatora. Koncerty Finałowe również odbędą się w takiej formie. Przygotowane wcześniej scenariusze będą realizowane, jednak zamiast występów na żywo będą one odtwarzane.

Na widowni zasiadać będą reprezentacje radomszczańskich drużyn. Nagrody zostaną przesłane pocztą bądź dostarczone osobiście przez Organizatorów. Konkursy poboczne: plastyczny, fotograficzny, literacki odbędą się w niezmiennej formie. Zorganizowana zostanie wirtualna wystawa nagrodzonych prac, a także zdalne warsztaty, które będą bezpłatne.

- W tym roku stylizacją nawiązywać będziemy do przyszłości, gdzie dominuje cyfryzacja. Scenariusze koncertów, wystrój oraz galeria nawiązywać będzie do wyobrażeń dotyczących odległych lat. Tematyki konkursów również będą ściśle związane ze stylizacją. Przez okres trzech dni wyruszymy w niezapomnianą podróż w odległą przyszłość – podsumowuje pwd. Aleksandra Jabłońska.

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad Festiwalem OPAL 2020.

Więcej o:
opal opal 2020 festiwal opal radomsko opal radomsko festiwal radomsko zhp radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE