Feryjne warsztaty z robotyki i programowania w Ładzicach

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems, Stowarzyszenie Spot Radomsko

W drugim tygodniu ferii zimowych, w gminie Ładzice przygotowano bezpłatne warsztaty z robotyki i programowania. Realizacją zajęć zajmuje się Stowarzyszenie Spot Radomsko.

Warsztaty trwają od poniedziałku 23 stycznia i zakończą się w piątek 27 stycznia. Przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Zajęcia odbywają się w remizie OSP Ładzice.

- Specjalnie na warsztaty w gminie Ładzice sprowadziliśmy dziesięć robotów edukacyjnych Photon - to nowoczesne, polskie narzędzie edukacyjne, które jest wykorzystywane także w szkołach. Robot pomaga dzieciom rozwijać wyobraźnię, umiejętność analitycznego myślenia i jest wykorzystywany do nauki podstaw programowania- mówi Aneta Bogdan ze Stowarzyszenia Spot Radomsko.

Program zajęć jest bardzo różnorodny. Instruktorzy animują pracę z klockami Lego tak, by nauczyć dzieci mechanizmów kodowania i programowania, jednocześnie motywując najmłodszych do prowadzenia wspólnie akcji i rozwijania się.

- Programowanie różni się of sterowania tym, że w programowaniu musimy polegać na logicznym myśleniu, przewidywaniu, żeby wcześniej przemyśleć jak ma wyglądać proces ruchu robota i to napisać, a nie bezmyślenie reakcyjnie odpowiadać – dodaje prowadząca warsztaty.

W kolejnych dniach feryjnych zajęć przewidziane jest jeszcze stworzenie prostej gry platformowej.

Zajęcia odbywają się w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów finansowanego ze środków Gminy Ładzice oraz przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
ferie ferie radomsko ferie 2023 spot radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE