Farma fotowoltaiczna na strefie w Radomsku? Radni nie wyrazili zgody

Farma fotowoltaiczna na strefie w Radomsku? Radni nie wyrazili zgody Fot. pixabay.com

Jedna z działających na terenie strefy ekonomicznej w Radomsku firm chce na posiadanej działce wybudować farmę fotowoltaiczną. Zawnioskowała do Rady Miasta o wprowadzenie w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego zapisów, które umożliwiałyby tego typu inwestycję.

Tematem zajęli się radni podczas piątkowej (17 grudnia 2021 r.) sesji. I odrzucili wniosek przedsiębiorcy.

- Nie uważamy za zasadne, aby działki na strefie służyły budowie farm fotowoltaicznych. Uważamy, że strefa ekonomiczna jest po to, by zlokalizowane tam były zakłady pracy, które zatrudniają ludzi. Poza tym, z budynków zakładów produkcyjnych, miasto pobiera znacznie większe pieniądze, niż z farmy fotowoltaicznej. Gdybyśmy przyjęli taki kierunek, to być może na pozostałej części strefy powstałyby farmy, a tego nie chcemy – mówił radny Jacek Gębicz, przewodniczący Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego Rady Miejskiej w Radomsku.

Obradująca w tym tygodniu Komisja Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego nie wyraziła zgody na zmianę Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Podobną decyzję podjęli radni podczas piątkowej sesji.

Więcej o:
radomsko strefa ekonomiczna radomsko farma fotowoltaiczna wniosek rada miasta radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE