Fani Cyberpunk 2077 masowo kupują koszulki z nadrukiem z motywem gry

Fani Cyberpunk 2077 masowo kupują koszulki z nadrukiem z motywem gry

Cyberpunk to określenie, którego po raz pierwszy użył Bruce Bethke już w roku 1983. Był to tytuł jednego z opowiadań w antologii „Amazing Stories". Określenie to rozpowszechnił wydawca Gardner Dozois, używając go do opisu gatunku literackiego. Najbardziej płodnym twórcą literatury cyberpunkowej był zaś William Gibson i to jego uważa się za ojca świata rządzonego przez ogromne korporacje. Uniwersum, w którym granica pomiędzy ludźmi i maszynami z wolna się zaciera, co rodzi wiele pytań natury moralnej i psychologicznej.

W jaki sposób tak stare dzieje doprowadziły do zrywu fanów? Dlaczego ludzie masowo przywdziewają koszulki z nadrukiem nawiązującym do gry komputerowej? I jaka jest w tym wszystkim Twoja rola?

Zamieszanie wokół gry online Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 jeszcze przed premierą szturmem zgarniał nagrody za najbardziej oczekiwaną grę. Mógł się też pochwalić specjalnymi wyróżnieniami za grafikę i innowacyjność. Nic więc dziwnego, że już w przedsprzedaży trafił na listę bestsellerów. Do 10 grudnia 2020 r. (data premiery) sprzedano 8 milionów egzemplarzy gry. Dzięki temu koszty produkcji zwróciły się przed rozpoczęciem oficjalnej dystrybucji. Dodatkowe 5 milionów rozeszło się w kolejne 10 dni od wypuszczenia gry na rynek.

Ogromny sukces? Tak, jednak okupiony dość drogo. Premierze gry Cyberpunk 2077 towarzyszyła ciężka atmosfera. Pierwsi gracze natykali się na liczne artefakty graficzne, problemy z wczytywaniem zapisów gier czy puste ulice. Zgłaszali również, że niektórych misji w ogóle nie da się ukończyć. To spowodowało zachwianie rynkowej pozycji odpowiedzialnego za stworzenie gry studia CD Projekt. A nawet liczne pretensje ze strony jej akcjonariuszy.

Bluzy i koszulki z nadrukiem – fani mówią dość malkontentom.

Po premierze Cyberpunk 2077 Internet zalała fala komentarzy. Nie brakowało wśród nich bardzo gorzkich słów kierowanych do twórców gry. Społeczność graczy ma jednak to do siebie, że potrafi zjednoczyć się w chwilach przełomowych. Nie inaczej było w przypadku afery wokół CD Projekt.

Prawdziwi fani gatunku RPG nie byli być może zachwyceni początkowym stanem produkcji. Dobrze pamiętali jednak, że to właśnie ta firma zapewniła im jakiś czas temu niezwykłe wrażenia przy ogrywaniu trzeciej części Wiedźmina. A były to odczucia, jakich się nie zapomina. Zamiast dołączyć do grona malkontentów, postanowili więc okazać twórcom wsparcie. Zaczęli masowo tworzyć koszulki z nadrukiem nawiązującym do gry. Po to tylko, by zrobić sobie w nich zdjęcia na portale społecznościowe.

Proste kreatory nadruku pozwalają stworzyć t-shirty z dowolnymi napisami.

Tworzenie nadruku na koszulce nie należy do zadań skomplikowanych. Nic więc dziwnego, że akcja zatacza coraz szersze kręgi. Cały proces można ograniczyć do umieszczenia na podglądzie koszulki z nadrukiem pola tekstowego. Co bardziej ambitni twórcy mogą pobawić się czcionkami i maskami, nadając projektowi koszulki profesjonalnego sznytu.

Trzeba jedynie pamiętać, że nadruk na bluzie czy koszulce będzie tak trwały, jak podkład, na którym go wykonano. Zamiast zwykłej bawełny warto więc wybrać w tym przypadku jej wysokogatunkowe odpowiedniki. I tu dochodzimy do podstawowego pytania. Gdzie zamówić nadruk, by móc cieszyć się swoją koszulką jak najdłużej?

Gdzie zamówić koszulkę z własnym nadrukiem?

Fanowską akcję poparcia podchwycił sklep IdeaShirt. Nie tylko umożliwia on fanom stworzenie koszulki z nadrukiem we własnym zakresie. Na stronie z gotowymi wzorami można znaleźć damskie i męskie koszulki i topy. Umieszczone na nich napisy w oczywisty sposób kojarzą się z Night City. Warto sprawdzić ofertę, która przy całym tym zamieszaniu rozchodzi się niczym świeże bułeczki.

Tak piękne gesty poparcia warto promować. Prosta koszulka z nadrukiem to jasny komunikat dla twórców i dla reszty społeczności graczy. Osoby, które noszą koszulki nawiązujące do cyberpunkowej tematyki, wyraźnie odwracają się od ludzi, którzy potrafią wyłącznie narzekać. Mówią dość wiecznym pretensjom. Zaczynają opowiadać się za pasją. Widzą w grze potencjał, który kolejne aktualizacje odsłonią w pełnej okazałości.

Nadruk na koszulce pozornie nie zmienia nic. W rzeczywistości zmienia perspektywę. Czy to wiele? Wybór należy do Ciebie.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE