Fabian Zagórowicz: Jest duży półroczny poślizg

Fabian Zagórowicz: Jest duży półroczny poślizg Fot. M. Kołaczkowski

Na początku grudnia 2021 r. napisaliśmy, że Zarząd Powiatu Radomszczańskiego, jest zainteresowany nabyciem nieruchomości z przeznaczeniem na prowadzenie placówki opiekuńczo-wychowawczej, położonej na terenie Radomska lub w pobliskiej okolicy. Na początku lutego radni z Komisji Rozwoju, pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie zgody na nabycie nieruchomości położonej w Kodrębie, w której powstanie kolejna placówka opiekuńczo-wychowawcza. To będzie już trzecia takie miejsce w naszym powiecie.

- Do końca 2018 roku na terenie powiatu radomszczańskiego nie było takiej placówki. Gościnne korzystaliśmy z placówek opiekuńczych, które są na terenie całej Polski. Powiat z tego tytułu ponosił ogromne koszty. W 2021 rokubyła to ponad 5 milionów złotych. Średni koszt utrzymania jednego dziecka w placówce opiekuńczej poza powiatem wyniósł ponad 5,9 tys. - podkreśla w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Fabian Zagórowicz, członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

Dzisiaj powiat dysponuje trzema placówkami. Jedna z nich funkcjonuje od 2019 jest to Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „KAMIL” w Strzałkowie.

- Gdy te trzy placówki opiekuńcze zaczną funkcjonować, to będzie już w nich ponad 40 dzieci. Trzeba pamiętać, że dzisiaj w pieczy zastępczej na terenie Powiatu Radomszczańskiego, jest 370 dzieci, poza terenem naszego powiatu 125 – komentuje Fabian Zagórowicz.

Druga placówka roboczo nazywa się „KAMIL II”, a będzie uruchomiona w 2023 roku.

- Mam spory, bo półroczny poślizg w pracach adaptacyjnych w „Kamilu II” - dodaje Fabian Zagórowicz.

Cała rozmowa z Fabianem Zagórowiczem , w programie „Staszczyk niezależnie”, w piątek 11 lutego o godz. 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk fabian zagórowicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE