Ewakuowano pracowników szpitala w Radomsku

Ewakuowano pracowników szpitala w Radomsku Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

W poniedziałek, 26 września 2022 r. na terenie Szpitala Powiatowego w Radomsku zostały zorganizowane praktyczne ćwiczenia z zakresu ewakuacji personelu medycznego wywołanego powstaniem pożaru.

W ramach ćwiczeń zarządzono ewakuację pracowników szpitala przebywających na poziomie -1, tj. administracji szpitala a także pracowników Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej. Na teren Szpitala przyjechały wezwane za pomocą systemu sygnalizacji pożaru jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Radomska.

Strażacy zlokalizowali miejsce pożaru i mimo silnego zadymienia odnaleźli osobę poszkodowaną, którą ewakuowali ze strefy zagrożenia.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia mające na celu wypracowanie prawidłowych nawyków, przypomnienie obowiązujących procedur oraz ulepszenie współpracy pomiędzy personelem szpitala a strażakami. Dla strażaków z radomszczańskiej komendy ćwiczenia były również okazją do zapoznania się z obiektem, drogami dojazdowymi do poszczególnych części szpitala oraz planem szpitalnych budynków. Po działaniach właściwych odbyło się podsumowanie akcji.

Praktyczne ćwiczenia z organizacji i warunków ewakuacji z budynków wynikają z obowiązujących przepisów z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Dla strażaków działania na obiektach szpitala są także elementem realizowanego doskonalenia zawodowego.

(info: Szpital Powiatowy w Radomsku)

Więcej o:
radomsko szpital radomsko ewakuacja szpital ćwiczenia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE