Ewakuacja ZSP 1 w Radomsku. Był pożar, strzały i osoby ranne

Fot. Wojciech Bojdo/ Starostwo Powiatowe w Radomsku

Najpierw w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku wybuchł pożar. Później padły strzały. Oddał je przebywający w szkole mężczyzna. Były osoby ranne, w tym jeden ze strażaków. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W zorganizowanych w piątek, 15 września 2023 r. ćwiczeniach uczestniczyły wszystkie radomszczańskie służby: straż pożarna, policja, pogotowie oraz przedstawiciele Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Wszystko wyglądało bardzo realistycznie. I tak właśnie miało wyglądać, bo dzięki tego typu akcjom służby mogą przećwiczyć swoje umiejętności oraz trenować koordynację wspólnych działań.

- Tego typu zadanie ma na celu sprawdzenie w praktyce współpracy między policją, strażą pożarną i ratownictwem medycznym. Na miejscu zdarzenia musimy wspólnie podejmować dynamiczne decyzje, aby wszystko sprawnie i dobrze się zakończyło – mówi mł. asp. Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- Stawialiśmy na aspekt współpracy między służbami. Tego nigdy nie jest za dużo, nad tym zawsze trzeba pracować. Ćwiczenia o charakterze masowym staramy się organizować co rok - dodaje st. kpt. Marek Jeziorski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku. 

Ćwiczenia wypadły dobrze. Strażacy pojawili się na miejscy zdarzenia w kilka minut, pożar opanowano, zakładnicy zostali uwolnieni, ofiary otrzymały pomoc medyczną i psychologiczną, a terrorysta został obezwładniony.

- Dziękuję wszystkim uczestnikom ćwiczeń, które były sprawdzianem wiedzy teoretycznej i procedur, ale przede wszystkim umiejętności praktycznych, niezbędnych podczas sytuacji kryzysowej. Wiadomo, że takie sytuacje mogą się wydarzyć – podsumowała Małgorzata Lewandowska, wicestarosta powiatu radomszczańskiego.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko zsp 1 radomsko mechanik radomsko akcja ćwiczenia policja straż pożarna pogotowie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE