Europoseł Marek Belka otworzył w Radomsku swoje biuro

Europoseł Marek Belka otworzył w Radomsku swoje biuro

Poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Belka otworzył w Radomsku swoje biuro. Biuro znajduje się w siedzibie Drukarni Braci Kamińskich przy ul. Mickiewicza. Jego otwarcie przebiegało w staropolskim zwyczaju. Marek Belka został powitany chlebem i solą, a uroczystości towarzyszył występ zespołu ludowego „Od A do Z” z Kietlina.

- Takie biuro jest w Radomsku potrzebne. Chcę, by mieszkańcy widzieli, że mnie osobiście, jak również całej Lewicy zależy na Radomsku i jego mieszkańcach. Taki jest sens tego miejsca – powiedział Marek Belka.

W biurze poselskim Marka Belki radomszczanie będą mogli korzystać z porad dotyczących funduszy europejskich oraz polityki Unii Europejskiej, a także uczestniczyć w szkoleniach, skierowanych m.in. do seniorów.

- Chcemy przeprowadzić przede wszystkim szkolenia związane z obsługą komputerów i internetu, czyli chcemy walczyć z wykluczeniem cyfrowym. Pragniemy, by mieszkańcy – dzięki umiejętności korzystania z internetu, mieli szeroki dostęp do wszystkich informacji związanych z Unia Europejską – wyjaśnia Grzegorz Majewski, dyrektor biura Marka Belki.

W uroczystym otwarciu biura europosła Marka Belki wzięli licznie udział samorządowcy z terenu powiatu radomszczańskiego. Jak podkreślali, obecność w Radomsku takiego miejsca może przynieść wiele korzyści.

- Będzie można bezpośrednio sięgać po środki europejskie, które są dzielone w Brukseli. Pomoc europosła, który ma biuro w Radomsku będzie bardzo cenna – zauważa Jakub Jędrzejczak, wicestarosta powiatu radomszczańskiego.

Dokładne informacje na temat dni i godzin otwarcia biura na razie nie są znane. Prawdopodobnie pracownicy biura będą dyżurować w poniedziałki i piątki.

Więcej o:
radomsko marek belka biuro europoseł
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE