Europoseł Jacek Saryusz-Wolski w Radomsku

We wtorek poseł do Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski gościł w Radomsku. Zachęcał do oddawania na niego głosów w zbliżających się wyborach.

We wtorek poseł do Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski gościł w Radomsku. Zachęcał do oddawania na niego głosów w zbliżających się wyborach.
Fot. Paweł Dudek

Saryusz-Wolski w swojej pracy w Parlamencie Europejskim chce się skupić na bezpieczeństwie energetycznym, budżecie UE, polityce wschodniej, polityce bezpieczeństwa i obrony oraz na budowaniu silnej pozycji Polski i regionu łódzkiego w Europie.

Podczas spotkania w Radomsku, mówił m.in. o tym, co zyskaliśmy dzięki funduszom europejskim. Mówił również o tym, że warto oddać głos w tych wyborach, ponieważ im wyższa frekwencja, tym więcej reprezentantów województwa łódzkiego (będącego jednym okręgiem wyborczym) w nowej kadencji Europarlamentu.

Wspominał także o swoich związkach z naszym regionem:

- Dzieciństwo spędziłem w Gomunicach. Tam chodziłem do szkoły. Jeździłem rowerem do Radomska, a także latem na Fryszerkę, która teraz jest bardzo zaniedbana, kąpałem się w Widawce. W okolicach panuje niepowtarzalny klimat, kojarzy mi się on z tamtymi czasami.

Jacek Saryusz-Wolski urodził się w 1948 roku w Łodzi. W 1991 roku został pierwszym pełnomocnikiem ds. integracji europejskiej i pomocy zagranicznej w wolnej Polsce. Funkcję tę pełnił do 1996 roku. Obecnie jest wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

Na łódzkiej liście Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego Saryusz-Wolski znajduje się na pierwszej pozycji.

Więcej o:
jacek saryusz-wolski parlament europejski wybory europarlament platforma obywatelska
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE