Europejski Uniwersytet Latający w PSP 7 w Radomsku

Europejski Uniwersytet Latający w PSP 7 w Radomsku Fot. PSP nr 7

Ogólnopolska akcja edukacyjna EUL realizowana jest przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce Team Europe i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Europejski Uniwersytet Latający, to projekt, którego celem jest zainteresowanie młodzieży tematyką unijną oraz zwiększanie wiedzy uczniów i uczennic na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Poprzez praktyczne lekcje europejskie z udziałem znanych osób pragnie się pokazać uczniom i uczennicom, że Unia Europejska dotyczy bezpośrednio wielu obszarów ich codziennego życia a oni sami mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane przez instytucje unijne.

- Dziś 24 listopada, EUL zawitał do PSP nr 7 w Radomsku na zaproszenie SKE "Młodzież dla Europy". W ramach spotkania młodzież wzięła udział w zajęciach z animatorami i ekspertami z zakresu tematyki proeuropejskiej, Panią Aleksandrą Saczuk oraz Panem Mateuszem Koniecznym – mówi Tomasz Mazur z PSP nr 7.

Aleksandra Saczuk, przez ostatnie lata związana z tematyką "europejską" naukowo (doktorat na UW w Instytucie Europeistyki związany z polityką rozszerzeniową UE, szczególnie Bałkanami). Roczna praca w Brukseli podczas polskiej prezydencji. Uczestniczka "Erazmusa" w Lyonie oraz w Belgradzie (stypendium doktoranckie; nowy erazmusowy projekt KE ukierunkowany na kraje objęte polityką rozszerzeniową). Doskonała przewodniczka po stypendiach typu Erazmus (tak od strony formalnej, jak i merytorycznej)

Mateusz Konieczny, trener i animator. Od 2012 roku kieruje Stowarzyszeniem Pracownia Inspiracji Kulturalnych. Przygotowuje materiały edukacyjne, prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu zarządzania projektem, zarządzania grupą, uczestnictwa młodzieży, partycypacji społecznej, a także animacji kulturalnej. Laureat konkursu dla animatorów społecznych im. Heleny Radlińskiej (2014). W latach 2012-2013 Ambasador Programu „Młodzież w działaniu". Współpracuje z instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi z Polski i zagranicy

A jak wyglądało dzisiejsze spotkanie? Na początek reprezentanci SKE Klaudia Andrzejczyk, Weronika Przerada i Paweł Nowicki przedstawili w prezentacji działania SKE Młodzież dla Europy" od 2007 r. w telegraficznym skrócie. Potem prelekcja Pani Aleksandry na temat "Unia i Świat", połączona z dyskusją. Trzecia cześć, to warsztaty w temacie przyszłości UE, a także dzielenie się doświadczeniem gości z zakresu tematy proeuropejskiej, własnych projektów i działań proeuropejskich i prospołecznych.

info: SKE Młodzież dla Europy, PSP nr 7.

Więcej o:
ske młodzież dla europy konkurs europejski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE