ESBANK RAP Radomsko na turnieju w Czechach

W dniach 19 - 21 czerwca chłopcy z Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej wzięli udział w turnieju Brno Cup 2015. Był to pierwszy zagraniczny wyjazd młodych piłkarzy.

W dniach 19 - 21 czerwca chłopcy z Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej przebywali na turnieju Brno Cup 2015. Był to pierwszy zagraniczny wyjazd RAP Radomsko.W turnieju wystartowało 20 zespołów z Czech, Słowacji oraz Polski, podzielonych na dwie grupy. Już w pierwszym dniu ESBANK RAP RADOMSKO rozegrał swoje pierwsze mecze. Dwa spotkania zakończyły się zwycięstwem, a jedno przegraną.

W drugim dniu turnieju chłopcy mieli do rozegrania sześć spotkań. Bilans to 3 mecze przegrane, 2 wygrane i 1 remis. Po sobotnich meczach ESBANK RAP RADOMSKO w swojej grupie zajął piąte miejsce i w niedzielę grał o miejsca 9-16.

W następnym dniu mecze rozgrywane były systemem play-off. Pierwsze niedzielne spotkanie zakończyło się zwycięstwem ESBANK RAP RADOMSKO 2:1 z FK Pelhrimov. Niestety kolejne mecze z FC Sparta Brno i Slovan Havlickov Brod okazały się niekorzystne dla ESBANK RAP RADOMSKO i rywalizację chłopcy skończyli na 12 miejscu.

Spośród polskich zespołów nasza drużyna osiągnęła trzeci wynik.

Oprócz naszej drużyny w turnieju wzięły udział jeszcze cztery drużyny z Polski: Śląsk Wrocław, GKS Bełchatów, GKS Katowice, Znicz Kłobuck oraz AP Krzeszowice (za nami uplasowały się m.in. Katowice, Bełchatów, Krzeszowice)

- Bardzo się cieszę, że taki wyjazd udało nam się zorganizować - mówi trener, Marek Kozak. - Była możliwość rywalizacji z drużynami z innych krajów, zobaczyć jaki poziom wyszkolenia reprezentują drużyny zza południowej granicy. Była to okazja do nawiązania nowych znajomości między zawodnikami jak i trenerami. Jest to duże doświadczenie dla młodych zawodników które mam nadzieję, że zaprocentuje w przyszłości. Jeśli będzie możliwość w przyszłym roku również zaplanujemy wyjazd na tego typu turniej - dodaje.

W drużynie grali: Aleksander Kołodziejczyk, Hubert Wolski, Wolski Kacper, Igor Kozak, Jakub Włodarczyk, Kacper Janczak, Jakub Zieliński, Mateusz Barański, Bartosz Wieloch, Kacper Rychlica, Mateusz Spólnicki, Mikołaj Cieślik, Jakub Klekowski, Zbroja Kacper.

Serdecznie gratulujemy chłopakom i życzymy kolejnych sukcesów!

Więcej o:
rap turniej piłka nożna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE