ESBANK Bank Spółdzielczy obsługuje Tarczę Finansową

ESBANK Bank Spółdzielczy obsługuje Tarczę Finansową

ESBANK Bank Spółdzielczy obsłuży mikro oraz małe i średnie przedsiębiorstwa w ramach uruchomionego przez rząd programu Tarczy Antykryzysowej. Do najbardziej zagrożonych przedsiębiorstw ma trafić aż 75 miliardów złotych. Start obsługi wniosków przez Banki Spółdzielcze SGB zaplanowano na środę 29 kwietnia 2020 r. na godz. 18.00.

Wspieranie ludzi i firm stąd – to misja ESBANKU Banku Spółdzielczego, która w dobie koronawirusa nabiera szczególnego znaczenia. Bank na bieżąco dostosowuje swoje działanie i ofertę do aktualnej sytuacji, zapewniając Klientom stały dostęp do usług finansowych oraz wdrażając działania pomocowe, w tym dla kredytobiorców w trudnej sytuacji finansowej, spowodowanej pandemią.

Za pośrednictwem ESBANKU Banku Spółdzielczego przedsiębiorcy z sektora MŚP otrzymają także możliwość ubiegania się o rządowe wsparcie w ramach Tarczy Finansowej. Wnioski i wypłaty subwencji będą obsługiwane przez system bankowości internetowej. Przedsiębiorcy będący klientami ESBANKU Banku Spółdzielczego mogą składać wnioski wyłącznie w wersji online.

Z możliwości wnioskowania o subwencję mogą skorzystać firmy, które m.in. nie zalegają z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne i odnotowały spadek przychodów o co najmniej 25% w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 roku w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku. Więcej na stronie internetowej PFR: http://pfr.pl/tarcza

Finansowaniu podlegają: bieżąca działalność oraz zakup urządzeń i innych środków trwałych niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej.

ESBANK Bank Spółdzielczy informuje, że o subwencję w ramach Tarczy Finansowej dla mikrofirm mogą ubiegać się przedsiębiorstwa zatrudniające poniżej 9 pracowników i generujące roczny obrót poniżej 2 mln EUR.  Z kolei małe i średnie przedsiębiorstwa otrzymają wsparcie finansowe w przypadku zatrudnienia od 10 do 250 pracowników, przy rocznym obrocie do 50 mln EUR.

Więcej o:
esbank esbank radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE