Era Travel na weekend: w siodle i kajaku

Era Travel na weekend: w siodle i kajaku Fot. Era Travel

Weekendowa podróż rozpoczyna się przed Starostwem Powiatowym w Radomsku.

Jadąc rodzinną ścieżką rowerową, kierujemy się do ul. Jagodowej, która przechodzi w ulicę Owocową. Korzystając ze ścieżki rowerowej zapewniamy bezpieczeństwo sobie, jak i osobom, z którymi wybraliśmy się na eskapadę. Dojeżdżamy do drogi krajowej 91 gdzie, kończy się ścieżka rowerowa.

Przypominamy, że w tym miejscu kierujący pojazdem musi ustąpić pierwszeństwa jadącym drogą krajową, a dla bezpieczeństwa warto zsiąść z siodełka i przeprowadzić rowery przez przejście dla pieszych znajdujące się tuż po prawej stronie przy skrzyżowaniu.

Następnie kontynuujemy jazdę ul Torową i ul. Dąbrowskiej na Cerkawiznę. Droga asfaltowa zamienia się w drogę szutrową - w słoneczny dzień jedziemy drogą leśną dającą nam miły cień i przyjemność z jazdy na rowerze. Przejeżdżamy przez przejazd kolejowy stacja Bobry i dojeżdżamy do miejsca naszego postoju Rancho Furmania. Całość przejechanej drogi to około 6 km.

Tam oczekuje na nas obsługa stajni, gdzie pod okiem instruktorów możemy nauczyć się obcowania z końmi. Zamienić siodełko roweru na siodło, aby w końskiej grzywie czuć wiatr i wolność. Tu tez możemy zregenerować siły i odpocząć.

Dalej eksplorując ziemię radomszczańską, płyniemy kajakiem rzeką Wartą. Ruszamy spod mostu kolejowego w miejscowości Bobry i płyniemy w stronę Łęgu, do pierwszego przystanku, którym jest elektrownia wodna. Przystanek ten to efekt progu wodnego, gdzie musimy przenieść kajaki z punktu sprzed elektrowni wodnej do miejsca ich ponownego wodowania. Następnie płyniemy już do samego zbiornika wodnego Zakrzówek Szlachecki w Zakrzówku Szlacheckim, gdzie możemy przenocować na polu namiotowy.

Warta to trzecia pod względem długości polska rzeka, która w odcinku spływu Powiatu Radomszczańskiego nie nastręcza kajakarzom żadnych trudności, a oferuje niezapomniane doznania estetyczne. Płynie się korytem obfitującym w zakola, brzegi porośnięte lasami z ciekawą roślinnością brzeżną. Szlak jest nieuciążliwy i bezpieczny, jeśli zachowując ogólne zasady bezpieczeństwa na wodzie.

Krajobrazy rzeki oraz jej brzegów pozostają długo w pamięci, odkrywając przed uczestnikami spływu miejsca, do których warto wracać.

Na tę formę rekreacji musimy zarezerwować około 4,5 godziny. Start most kolejowy bobry (pod mostem kamienne bystrze), Szczepocice most drogowy drogi Katowice - Warszawa, Łęg Jaz elektrowni wodnej, przenoska prawym brzegiem po piasku i kamieniach 80m następnie most Jankowice po prawej przesmyk wprowadzający na zalew z plażą i kąpieliskiem, wygodne miejsce wodowania.

 

Więcej o:
era travel powiat radomszczański turystyka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE