"Energetyczne Tornistry" od PGE

"Energetyczne Tornistry" trafiły do 80 dzieci z powiatu radomszczańskiego

Już w najbliższy poniedziałek uczniowie wracają do szkół. Jak wiadomo, organizacja wyprawki dla dziecka w niektórych domach jest nie lada wydatkiem. W takiej sytuacji przychodzi z pomocą spółka PGE, która od kilku lat, wręcza plecaki z wyprawką dzieciom rozpoczynającym edukację.

27 sierpnia obdarowano 80 dzieci podczas dwóch akcji. Jedna miała miejsce po godzinie 10. w Starostwie Powiatowym, gdzie przyszłym uczniom z gmin powiatu radomszczańskiego plecaki wręczał starosta Robert Zakrzewski. Natomiast po godzinie 13. w Urzędzie Miasta dzieci otrzymywały plecaki z rąk Anny Milczanowskiej.

Na obydwóch uroczystościach był obecny Dyrektor Generalny PGE Dystrybucja S.A Oddział Łódź Teren, Stanisław Łęski. Wydarzenie organizowane przez firmę, wpisuje się w szereg inicjatyw społecznych, które mają wspomóc najbardziej potrzebujących i pokazać ludzką twarz wielkich korporacji.

- Drogie dzieci, już w najbliższy poniedziałek, rozpoczniecie swoją przygodę ze szkołą. Spółka PGE pragnie choć trochę ułatwić Wam wejście w nowe środowisko, gdzie będziecie rozwijać swoje talenty i umiejętności. W tych plecakach znajdziecie wszystko to co jest potrzebne każdemu uczniowi - powiedział dyrektor Łęski, na powitanie przybyłych gości.

- Radomszczańskie dzieci są bardzo zdolne i przebojowe. Wierzę, że otrzymane dziś wsparcie pomoże im jak najlepiej rozwinąć skrzydła w szkole - powiedziała prezydent miasta Anna Milczanowska.

W całym kraju PGE rozda blisko 2000 sztuk "Energetycznych Tornistrów". Na terenie samego oddziału łódzkiego spółki zostanie rozdanych 500 plecaków.

Więcej o:
pge energetyczne tornistry szkoła dzieci
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE