Energetyczne tornistry na nowy rok szkolny

Uczniowie, którzy od września rozpoczną naukę szkolną w pierwszej klasie szkoły podstawowej otrzymali prezent od PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź – tornister wraz z pełnym wyposażeniem.

W ramach akcji „Energetyczny tornister” realizowanej przez PGE Dystrybucja S.A., Fundację PGE oraz inne spółki Grupy Kapitałowej PGE tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego dzieci z wielu, głównie niewielkich miejscowości, otrzymują tornistry z pełnym wyposażeniem. Znajdą tam m.in. farby, kredki, mazaki, bloki rysunkowe i techniczne, bibułę, papier wycinankowy, klej, nożyczki, plastelinę. W tym roku energetyczna spółka przekaże uczniom ponad 3 tysiące tornistrów. - Akcja realizowana jest we współpracy z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej - miejskimi i gminnymi - oraz ośrodkami wychowawczymi. Kolorowe plecaki trafiają do dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin i placówek opiekuńczych - mówi Bożena Matuszczak - Królak z PGE Dystrybucja S.A. oddział w Łodzi.

63 tornistry trafiły 30 sierpnia do dzieci z Radomska, które już od września rozpoczną naukę szkolną. W uroczystości wręczenia, która miała miejsce w magistracie, wziął udział prezydent miasta Jarosław Ferenc, a także przedstawiciele spółki PGE, którzy wręczali dzieciom tornistry. Spotkanie było także okazją do lekcji edukacyjnej na temat energii elektrycznej, sposobów jej produkcji oraz unikania niebezpieczeństw związanych z prądem. Na koniec na dzieci oraz ich rodziców czekał poczęstunek.

Więcej o:
energetyczny tornister wyprawka pge dystrybucja radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE