Energetyczne tornistry dla dzieci z Radomska i powiatu

Energetyczne tornistry dla dzieci z Radomska i powiatu Fot. archiwum

Już od sześciu lat w ostatnim tygodniu sierpnia, PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź zaprasza na uroczyste wręczenie tornistrów tegorocznym pierwszoklasistom, w ramach akcji „Energetyczny tornister”.

Akcja prowadzona jest we współpracy z ośrodkami pomocy społecznej. W tym roku również wspiera ją Fundacja PGE, współfinansując zakupy oraz rozszerzając obszar objęty akcją na pozostałe spółki Grupy Kapitałowej PGE. Pierwszaki w plecakach znajdą zeszyty, piórniki z pełnym wyposażeniem, farby, kredki, mazaki, bloki rysunkowe i techniczne, bibułę, papier wycinankowy, klej, nożyczki, plastelinę...

- Akcję w województwie łódzkim inaugurujemy 23 sierpnia o godz. 11.00 w Gomunicach (sala konferencyjna Urzędu Miasta) oraz o godz. 14.00 w Dobryszycach (w świetlicy ul. Szkolna 2). Zagościmy z wyprawkami również w Radomsku, gdzie uroczystość planujemy 30 sierpnia br. o godz. 11.00 w sali plenarnej Urzędu Miasta. Obecność na spotkaniu potwierdzili przedstawiciele magistratu – informuje Bożena Matuszczak-Królak- specjalista ds. komunikacji PGE.

Energetyczny tornister” to jedna z najważniejszych akcji PGE Dystrybucja S.A. z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Od 13 lat jest prowadzona w województwie łódzkim, po raz piąty obejmie wszystkie Oddziały Spółki, po raz drugi inne spółki z Grupy Kapitałowej PGE. W bieżącym roku PGE Dystrybucja S.A. łącznie przekaże najmłodszym uczniom blisko 2700 tornistrów wyposażonych w wyprawki szkolne. Dzięki współpracy z ośrodkami pomocy społecznej, kolorowe plecaki trafią do dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

 Na terenie działania Oddziału Łódź tornistry pełne dobrej energii otrzyma blisko 750 dzieci z: Radomska i powiatu radomszczańskiego, Sieradz, Wielunia, Mszczonowa, Żyrardowa, Poddębic, Zgierza i powiatu zgierskiego, Pabianic i powiatu pabianickiego, Aleksandrowa Łódzkiego, Ozorkowa, dwóch gmin z powiatu Opoczyńskiego – Poświętne i Żarnów.

Więcej o:
energetyczny tornister tornister radomsko wyprawka szkolna pge
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE