Emerytowani nauczyciele świętowali Dzień Edukacji Narodowej

Emerytowani nauczyciele świętowali Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku emerytowani nauczyciele świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjne spotkanie było okazją do wspólnych rozmów, złożenia najlepszych życzeń oraz wręczenia odznak za 50 lat przynależności do Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Sekcja Emerytów i Rencistów radomszczańskiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego od lat organizuje obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas spotkań seniorzy wspominają dawne lata oraz dyskutują o bieżącej sytuacji polskiego szkolnictwa. Jak podkreśla przewodniczący Sekcji Emerytów i Rencistów Wiesław Pierzak, byli nauczyciele nie uczestniczą czynnie w pracach oświaty, lecz wciąż pamiętają o tym jak ważna jest edukacja. Przewodniczący zauważył też, że organizacja obchodów Dnia Edukacji Narodowej nie jest jej jedyną aktywnością.

- Braliśmy udział w wojewódzkim konkursie dotyczącym przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu seniorów. Wśród wszystkich sekcji Związku Nauczycielstwa Polskiego w województwie zajęliśmy pierwsze miejsce. Zaprezentowaliśmy prace naszej sekcji, takie jak wczasy rehabilitacyjne, które organizujemy współpracę z sekcjami z innych miast, współpracę z MDK, biblioteką, muzeum i innymi organizacjami – zauważa Wiesław Pierzak.

Podczas spotkania wręczono odznaczenia za 50 lat członkostwa w Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dalsza część uroczystości przebiegała w luźnej atmosferze, seniorzy wspominali dawne czasy oraz dyskutowali o sprawach związanych z ukochanym przez nich szkolnictwem.

Odznaki otrzymali: Marian Bartnik, Stanisława Młynarczyk, Henryka Piętakiewicz, Jadwiga Plucińska oraz Barbara Nieznańska-Drozdek.

Więcej o:
znp radomsko nauczyciele radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE