Radomsko, Łódzkie 19.1o Piątek, 21 Czerwca 2019
ważne informacje

Elżbieta Stępień wydaje książkę dla dzieci pt. „Wszystko się może zdarzyć”

Kultura i rozrywka
Jacek Paszewski

Książka „Wszystko się może zdarzyć” opowiada o przygodach, mieszkającej na wsi, Małgosi. Czytelnik znajdzie tu odniesienia do ekologii, integracji i tolerancji. Pozna wartość przyjaźni i odpowiedzialności. Zobaczy jak wygląda życie bez komputerów! W tej książce drzewa mówią, koniczyna dzieli się swoimi refleksjami a magiczny pyłek przenosi bohaterów do innego wymiaru i czasu. Główna bohaterka ma okazję podróżować w czasie i poznać swoją mamę, gdy ta miała tyle lat co ona, odwiedzić świat Axela, powstrzymać przemianę tego świata w Czarny Las…

A wszystko zaczyna się, gdy bohaterka obserwuje dziwną burzę za oknem. Następnego dnia brakuje prądu.Narzeka, więc na nudne wakacje, burzę, brak telewizji. W tym czasie spada na nią błyszczący pył i Małgosia zaczyna rozumieć mowę lipy i koniczyny. Pojawia się Axel, chłopiec z innego wymiaru. Wszystko obserwuje Kamil, kolega z sąsiedniego domu.Po wypadku jeździ na wózku. Stał się też bardzo złośliwy, choć wcześniej przyjaźnił się z Małgosią. Podczas kolejnych odwiedzin Axela, Małgosia przenosi się do jego wymiaru, przeżywa niesamowite przygody. Ratuje jego świat przed niebezpiecznym Amadeusem. Mając możliwość spełnienia życzenia Małgosia pragnie, aby Kamil wrócił do zdrowia.Co też się dzieje, dzięki jej pomocy i jego wytrwałości.

W rok po opisanych w pierwszej części wydarzeniach, Małgosia widzi nad Bałtykiem w miejscowości Wicie  znajomą kulę, tyle że czarną… będzie to miało  niezbyt miłe konsekwencje w przyszłosści. Razem z przyjaciółmi przenosi się do świata smoków. Tam podziwiamy przemianę Moniki, siostry Małgosi, która z niepewnej dziewczynki staje się przyjaciółką małego smoka. Po powrocie do swojego wymiaru, przyjaciele obserwują dziwne zachowanie dorosłych, którym nic się nie chce, a świat wokół robi się szary. Małgosia rozpoznaje działanie Amadeusa.Razem z przyjaciółmi i siostrą stawiają mu czoła i pokonują go.

komentarze