Elżbieta Stępień promowała swój najnowszy tomik wierszy

Elżbieta Stępień promowała swój najnowszy tomik wierszy Fot. UM Radomsko

Silva rerum to najnowszy tomik wierszy radomszczanki Elżbiety Stępień. We wtorek, 21 marca 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyła się jego promocja.

Podczas spotkania autorka opowiadała o swoich wierszach w formacie rozmowy/wywiadu, który przeprowadziła z nią Aneta Boruta - prowadząca spotkania.

- Jestem wzruszona, to był wieczór pełen emocji. Gdzieś tam z nieba spoglądała na nas osoba, której poezja była bardzo bliska a która wraz z mężem założyła Fundację Inicjatyw Kulturalnych. Ta premiera była okazją do przypomnienia Jej osoby. A kwota za każdy zakupiony tego wieczoru tomik zasiliła konto FIK. Mam nadzieję, że pomoże młodym zdolnym ludziom. Dobro powraca, wierzę w to. Doświadczyłam dobra i teraz podaję je dalej - powiedziała Elżbieta Stępień.

Rozmowom o poezji towarzyszyła również muzyka, którą zapewnili artyści w składzie: Piotr Żak - gitara i bas, Beata Garbarz-Hebda - skrzypce, Arkadiusz Chybalski - klawisze oraz dwie wokalistki - Aleksandra Saj i Elżbieta Duda-Fajkowska.

Cały dochód z wydawnictwa ma zostać przeznaczony na działalność Fundacji Inicjatyw Kulturalnych.

Elżbieta Stępień, poetka i pisarka pochodząca ze Strzałkowa. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów w dziedzinie poezji i prozy. Obecnie mieszkanka Radomska. Autorka tomików wierszy: „Okno z widokiem na duszę” (2011), „Mówię do mgły” (2016), powieści obyczajowych „Ta kobieta” oraz „Śladami przeznaczenia”, „Po prostu bądź”, „Zaułek Spełnionych Marzeń” z cyklu „Czego nie wiesz o Aniołach”.

W swoim dorobku posiada również książki dla dzieci: „ Wszystko się może zdarzyć”, „Opowieści Małej Gwiazdeczki”, „Wielcy Polacy, którzy ratowali świat”, „Smok czy smog?”

Więcej o:
radomsko elżbieta stępień tomik wierszy promocja biblioteka radomsko silva rerum wiersze
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE