Eliminacje Turnieju Z Podwórka na Stadion w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W piątek, 8 kwietnia na stadionie miejskim przy ul. Brzeźnickiej w Radomsku, odbywają się eliminacje do Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W piłkarskich zmaganiach skierowanych do dzieci udział bierze 18 drużyn.

Młodzi adepci piłkarstwa startują w trzech kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12. Zawodnicy przyjechali nie tylko z Radomska ale też z powiatu radomszczańskiego.

- Dzieci są bardzo zadowolone, to impreza bardzo prestiżowa. To też dobry sposób na znajdowanie nowych talentów. Za każdym razem można tutaj zauważyć te talenty, które się rodzą – zgodnie z powiedzeniem z podwórka na stadion – mówił Marek Wyciszkiewicz, dyrektor MOSiR w Radomsku.

Zmagania w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wróciły jesienią poprzedniego roku po półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią. W związku z tym zmianom uległ harmonogram XXII edycji. Finały gminne i powiatowe potrwają do końca kwietnia. Finał ogólnopolski zostanie rozegrany w Warszawie w dniach 12-14 czerwca, a nie jak w poprzednich latach na przełomie kwietnia i maja. Mecze finałowe odbędą się niezmiennie na murawie Stadionu PGE Narodowego, na której dzień wcześniej zagrają piłkarze reprezentacji Polski z Belgią w ramach meczu Ligi Narodów. Niemal równy miesiąc przed wielkim finałem rozpoczną się rozgrywki na szczeblu wojewódzkim, które potrwają od 16 maja do 3 czerwca.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
turniej z podwórka na stadion z podwórka na stadion tymbark z podwórka na stadion radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE