Eliminacje RAP w Gomunicach

Eliminacje RAP w Gomunicach

W niedzielę, 6 maja w Gomunicach odbyły się eliminacje do turnieju "100 lat wolna Polska - 8 lat RAP Radomsko" - "ESBANK CUP".

"ESBANK CUP" to coroczny turniej dla ośmiolatków, na który przyjeżdżają czołowe akademie piłkarskie z kraju, a w tym roku również z zagranicy. Główną nagrodą turnieju eliminacyjnego były trzy przepustki do turnieju finałowego, który w dniach 18 i 19 maja odbędzie się w Radomsku.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i również z okazji 8. rocznicy powstania RAP Radomsko na turniej główny przyjadą do Radomska najlepsze akademie piłkarskie w kraju jak Legia Warszawa czy Śląsk Wrocław i dwa słynące ze znakomitego szkolenia kluby z zagranicy - Banik Ostrawa z Czech i AFA Olaine z Łotwy (miasta partnerskiego Radomska).

W eliminacjach wzięło udział 130 dzieciaków z 11 klubów. Po rywalizacji w grupach w fazie wstępnej turnieju i następnie rywalizacji w fazie finałowej w tzw. Lidze Mistrzów i Lidze Europy wyłoniono końcową klasyfikację.

W ceremonii dekoracji drużyn i zawodników udział wziął wójt gminy Gomunice Paweł Olejniczak, prezes LUKS Gomunice Szymon Serwa, prezes RAP Radomsko Maciej Sztompka i trenerzy RAP Radomsko Krzysztof Kowalski, Marek Kozak, Grzegorz Marjański, Grzegorz Piechota i Mateusz Bitnerowski.

Końcowa klasyfikacja:

Liga Mistrzów:
1. Orlik Blachownia - awans do turnieju głównego
2. UKS Gmina Rozprza - awans do turnieju głównego
3. Skra Częstochowa - awans do turnieju głównego
4. Lechia Tomaszów Mazowiecki
5. Korab Łask
6. Znicz Kłobuck

Liga Europy:
1. ESBANK RAP Radomsko
2. AP LKS Będków
3. Pilica Przedbórz
4. Start Niechcice
5. LUKS Gomunice.

Więcej o:
rap radomsko turniej eliminacje piłka nożna esbank gomunice
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE