„Elektrosprzęt w dobre ręce”. Rusza kolejna edycja konkursu PGK w Radomsku

„Elektrosprzęt w dobre ręce”. Rusza kolejna edycja konkursu PGK w Radomsku Fot. pixabay.com

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w VII edycji konkursu „Elektrosprzęt w dobre ręce”.

Konkurs skierowany jest do uczniów placówek oświatowych z terenu miasta Radomska oraz gmin Radomsko i Masłowice.

Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy o potrzebie recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ekologicznym gospodarowaniu odpadami oraz rozwijanie świadomości i wrażliwości ekologicznej.

Zadaniem uczestników konkursu jest zebranie w terminie od 26 stycznia 2022 r. do 5 września 2022 r. jak największej ilości elektroodpadów z gospodarstwa domowego. 

Elektroodpady to wszystkie niepotrzebne urządzenia działające na prąd lub baterie z gospodarstw domowych. Mogą to być wielkogabarytowe urządzenia AGD np. pralki, lodówki, kuchenki, telewizory, odkurzacze oraz małogabarytowe urządzenia AGD np. suszarki do włosów, lokówki, żelazka, a także sprzęt oświetleniowy (żarówki energooszczędne, jarzeniówki) oraz zabawki na prąd lub baterie, sprzęt audiowizualny, telefony komórkowe, iPady, laptopy, kalkulatory itp.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora.

Regulamin konkursu publikujemy w załączniku poniżej.

Więcej o:
radomsko pgk radomsko elektrosprzęt w dobre ręce konkurs zbiórka elektrosprzętu elektroodpady

Załączniki

regulamin-konkursu-elektrosprzet-w-dobre-rece-vii-edycja.PDF

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE