Ekshumowany Jan Kowalski spoczął na Cmentarzu Starym w Radomsku

Fot. Wojciech Bojdo

We wtorek, 4 czerwca 2024 r. na Cmentarzu Starym w Radomsku odbyły się uroczystości pogrzebowe ekshumowanego przez IPN - Jana Kowalskiego.

Jan Kowalski urodził się 1 września 1917 r. w Woli Blakowej w powiecie radomszczańskim. W czasie okupacji niemieckiej był współpracownikiem miejscowych struktur Armii Krajowej. 5 października 1943 r. został aresztowany wraz z Tomaszem Fronczakiem w rodzinnej miejscowości, podczas obławy zorganizowanej przez żandarmerię niemiecką i przewieziony na posterunek do Dobryszyc. 6 października 1943 r. żandarmi wywieźli obu mężczyzn do lasu i rozstrzelali nieopodal wsi Zalesiczki.

Szczątki Jana Kowalskiego zostały odnalezione w czerwcu 2019 roku, podczas prac poszukiwawczych prowadzonych przez IPN w lesie w rejonie miejscowości Słostowice-Zalesiczki na terenie Nadleśnictwa Radomsko.

We wtorek, 4 czerwca 2024 r. Jan Kowalski spoczął na Starym Cmentarzu w Radomsku. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła najbliższa rodzina zamordowanego, przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej, żołnierze, uczniowie PSP3 w Radomsku oraz samorządowcy. 

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko stary cmentarz radomsko pogrzeb jan kowalski ipn ekshumacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE