Ekopiknik z PGK

Ekopiknik z PGK

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku corocznie współorganizują plenerowe spotkanie edukacyjne w postaci Ekopikniku dla mieszkańców miasta Radomska i okolic. Tegoroczna impreza będzie poświęcona selektywnemu gromadzeniu baterii i jest organizowana pod hasłem „Bateriowo- pozbywamy się baterii”. Celem akcji jest uświadomienie mieszkańcom niebezpieczeństwa związanego z niewłaściwym gromadzeniem i pozbywaniem się zużytych baterii.

Ekopiknik odbędzie się 27.08.2017 r. w parku Świętojańskim w godzinach  16.00 – 19.00.

- Dla najmłodszych zaplanowano gry i animacje ekologiczne, a dla dorosłych uczestników ekopikniku konkursy z nagrodami. Imprezie będą towarzyszyły akcje zbiórkowe puszek, baterii i telefonów komórkowych w zamian za praktyczny gadżet ekologiczny. W tym dniu będzie można również zakupić ekologiczną żywność taką jak miód, chleb - mówi Katarzyna Machura z PGK Radomsko

Całość przedsięwzięcia uświetnią koncerty zespołów „Chwila nieuwagi” z Rybnika oraz „Siding” z II LO w Radomsku. Dodatkową ekologiczną atrakcją dla najmłodszych w tym dniu jest niedzielny poranek w Kinie Pasja   o godzinie  10.30, gdzie będzie można obejrzeć cykl ekologicznych bajek „Kaktus i Mały”.

Więcej o:
ekopiknik pgk pgk radomsko ekopiknik radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE