Radomsko, Łódzkie -0.4o Czwartek, 23 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Ekopiknik w parku Solidarności. Wystąpi zespół Jar i zaprezentuje się Zadruga Wierczan

Miasto

Będzie ekospektakl i ekowarsztaty. Będą pradawne słowiańskie tradycje i muzyka. To wszystko na Ekopikniku 11 sierpnia od godz. 16.00 w parku Solidarności.

Będzie ekospektakl i ekowarsztaty. Będą pradawne słowiańskie tradycje i muzyka. To  wszystko na Ekopikniku 11 sierpnia od godz. 16.00 w parku Solidarności.
Zadruga Wierczan
Ekopiknik rozpocznie pokaz powarsztatowego spektaklu teatralnego przygotowanego przez dzieci w ramach projektu EkoWakcje (warsztaty ekologiczno - teatralne).

Zespoł Jar z Olkusza zaprezentuje dawną muzykę słowiańską. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych z Radomska "Zadruga Wierczan" zajmujące się rekonstrukcją życia codziennego Słowian od VI do X wieku zademonstruje m.in. jak wyrabiało się kiedyś garnki, kolczugi czy tkaniny.

Dodatkowo będą prowadzone działania profilaktyczne mające na celu kształtowanie świadomości społeczności lokalnej na temat prawidłowej segregacji odpadów – będą rozdawanie sadzonki roślin w zamian za odpad segregowany. W programie także atrakcje dla najmłodszych: gry i zabawy sportowe promujące zdrowy styl życia;malowanie twarzy, kolorowe balony, bańki mydlane, zaplatanie kolorowych warkoczyków.

Wydarzaniom towarzyszyć będą wystawy powarsztatowe „EkoTeatr” i „DecoTrash” – prace i fotografie wykonane przez dzieci uczestniczące w zajęciach ekologiczno – teatralnych.

Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Radomsku, Miasto Radomsko, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Centrum Integracji Młodzieży, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

komentarze