Ekopiknik już w niedzielę

W niedzielę 13 lipca na placu przy Wielorybku odbędzie się "Ekopiknik". W programie każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

W niedzielę 13 lipca na placu przy Wielorybku odbędzie się "Ekopiknik". W programie każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Piknik rozpocznie się o godzinie 16.00. Fundacja Ekologoczna "Arka" przeprowadzi warsztaty ekologiczne, Zadruga Wierczan zaprezentuje dydaktyczny pokaz rzemiosła średniowiecznego, a na scenie wystąpią zespół folklorystyczny Słowiany i Zespół Ludowy Chrzanowianki i Dwa Janki. W programie zaplanowano również wystawę powarsztatową "DecoTrash' oraz liczne gry, zabawy i konkurencje sportowe dla najmłodszych, przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

Odbędą się również działania profilaktyczne we współpracy z PGK Radomsko, mające na celu kształtowanie świadomości społeczności lokalnej na temat prawidłowej segregacji odpadów. Każdy, kto na stoisko przyniesie surowce wtórne (szkło, plastik, papier) otrzyma sadzonkę.

 

Imprezie towarzyszyć będzie także stoisko Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku przy Społecznej Akademii Nauk. Seniorzy zaprezentują warsztaty zdrowego żywienia „Wiem co jem” (m.in. degustacja zdrowych i kolorowych babeczek, szaszłyków, kanapek) oraz ogłoszą konkurs ph. zaprojektuj swoje wymarzone danie. Nagrody ufundowała Społeczna Akademia Nauk.

 

Podczas festynu w specjalnym namiocie, zainteresowani będą mogli bezpłatnie zbadać słuch.

Więcej o:
ekopiknik wielorybek mdk zadruga wierczan
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE