Ekonomik otworzył się dla gimnazjalistów

Motto podczas Dnia Otwartego w tej szkole brzmiało "Nauka na poziomie europejskim". Co przygotował Ekonomik dla swoich potencjalnych przyszłych uczniów?

Motto podczas Dnia Otwartego w tej szkole brzmiało "Nauka na poziomie europejskim". Co przygotował Ekonomik dla swoich potencjalnych przyszłych uczniów?
Fot. ZSE w Radomsku


Przede wszystkim zaprezentowano bazę dydaktyczną oraz sposób prowadzenia zajęć w ramach oferowanych zawodów i kierunków kształcenia.

W pracowni ekonomicznej gimnazjaliści mogli samodzielnie przygotować dokumenty księgowe na specjalnych programach komputerowych. Również z udziałem komputerów odbywała się prezentacja zawodu technik cyfrowych procesów graficznych. Tam można było zobaczyć jak obrabiać zdjęcia, tworzyć animacje oraz przygotowywać materiały do druku wielkoformatowego. W studiu fotograficznym młodzież poznawała sprzęt niezbędny do nauki w zawodzie fototechnik.

Pokaz handlu z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu do obsługi detalicznej i hurtowej odbył się w pracowni menadżersko-handlowej. Z kolei wizyta w pracowni hotelarskiej pozwoliła gimnazjalistom poznać specyfikę pracy w recepcji hotelowej a także w ramach kierunku, który jest nowością w ofercie szkoły - technik w zawodzie kelner.

Oprócz wizyt w pracowniach przedmiotowych, Zespół Szkół Ekonomicznych przygotował dla wizytujących go gimnazjalistów także inne atrakcje. Wśród nich m.in. spotkanie ze znanym radomszczańskim fotografem i podróżnikiem Czesławem Polcynem oraz możliwość porozmawiania z pracownikami urzędu skarbowego, którzy pokazywali jak sporządzić zeznanie podatkowe i złożyć PIT przez internet.

Nie zabrakło prezentacji zdjęć i filmów z różnych działań Ekonomika. W trakcie Dnia Otwartego na boisku Ekonomika odbywały się radosne zabawy z piknikiem. Organizatorzy szacują, że odwiedziło ich ok. 400 osób.

Oferta Zespołu Szkół Ekonomicznych na rok szkolny 2014/2015

Technikum:
- technik ekonomista
- technik handlowiec
- technik hotelarstwa
- technik cyfrowych procesów graficznych
- technik kelner
- fototechnik

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 2:
- sprzedawca

Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 1:
- technik rachunkowości
- technik usług pocztowych i finansowych
- technik BHP
- technik administracji

Więcej o:
zse w radomsko zespół szkół ekonomicznych gimnazjum rekrutacja dzień otwarty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE