Ekonomik organizuje spacer śladami Powstania Styczniowego

W tym roku przypada 150. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Mieszkańcy naszego miasta oraz rejonu radomszczańskiego brali w nim czynny udział.

Powstańczy krzyż na dziedzińcu klasztoru oo. FranciszkanówW tym roku przypada 150. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Mieszkańcy naszego miasta oraz rejonu radomszczańskiego brali w nim czynny udział.  Zespół Szkół Ekonomicznych  zaprasza  mieszkańców Radomska na wspólny spacer śladami Powstania Styczniowego.

Wycieczka  odbędzie się  20 stycznia, o godz. 11.00.  Uczestnicy spotykają się na parkingu przed dworcem PKP. - Następnie przejdziemy pod miejsca związane z Powstaniem Styczniowym w Radomsku. Opowiemy o składzie solnym znajdującym się u zbiegu ulic Reymonta i Kościuszki, który został zaatakowany przez powstańców. Obowiązkowym punktem będzie wizyta na dziedzińcu klasztoru oo. Franciszkanów gdzie znajduje się Krzyż Powstańczy. Przejdziemy także do Muzeum  Regionalnego, gdzie zwiedzimy areszt z tego okresu - mówi w rozmowie z Radomsko24.pl Agnieszka Kuligowska, z ZSE, jedna z organizatorek wycieczki. Ostatnim przystankiem będzie wizyta na Cmentarzu Starym, gdzie znajdują się groby bohaterów z powstania - dodaje.

W inicjatywę włączyła się także młodzież z Ekonomika. Przygotowali specjalne ryciny z XIX w. oraz zdjęcia, na których przedstawione są sceny z tego narodowego zrywu.

Lekcja historii na żywo potrwa ok półtorej godziny.

Więcej informacji można uzyskać u Agnieszki Kuligowskiej – nauczyciela historii w ZSE pod nr 508 759 709.

Więcej o:
powstanie styczniowe krzyż wycieczka śladami powstania ekonomik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE