„Ekonomik” nie zwalnia. W planach kolejne zagraniczne staże

„Ekonomik” nie zwalnia. W planach kolejne zagraniczne staże Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Małgorzata Kołodziejska uroczyście otrzymała akt powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Uroczystość byłą też okazją do rozmowy o planach Ekonomika dotyczących przyszłych staży zawodowych w krajach europejskich dla uczniów wszystkich zawodów oraz zagranicznych kursach doskonalących dla nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Dyrektor Małgorzata Kołodziejska, która pełni tę funkcję do 2006 roku, pokieruje placówką przez kolejne cztery lata. W kwietniu Zarząd Powiatu Radomszczańskiego zdecydował o powierzeniu jej stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku.

Na taki krok zezwalają znowelizowane w lutym tego roku (w związku ze stanem epidemii) przepisy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Nauki. Małgorzata Kołodziejska cieszy się dobrą opinią, jako osoba prawidłowo zarządzająca kierowaną przez siebie placówką, a ponadto spełnia kryteria formalne niezbędne do przedłużenia powierzenia stanowiska dyrektora. Otrzymała także pozytywne opinie rady pedagogicznej szkoły oraz organu sprawującego nadzór pedagogiczny.

Uroczystość była także okazją do przekazania gratulacji dla koordynator projektów mobilnościowych realizowanych w Ekonomiku - Magdaleny Geniusz-Starostki. Dzięki jej staraniom i pozytywnej weryfikacji wniosku o akredytację ZSE przez najbliższe 7 lat realizować projekty w ramach programu Erasmus + dla swoich uczniów i nauczycieli.

W ramach przyznanej akredytacji szkoła planuje coroczną organizację staży zawodowych w krajach europejskich dla uczniów wszystkich zawodów oraz cykliczne zagraniczne kursy doskonalące dla nauczycieli przedmiotów zawodowych. To drugie przedsięwzięcie jest nowością i z pewnością przyczyni się do poprawienia jakości pracy szkoły.

Zespół Szkół Ekonomicznych to szkoła, która jako pierwsza w powiecie radomszczańskim rozpoczęła realizację projektów mobilnościowych dla swoich uczniów już w 2011 roku. Od tamtej pory corocznie uczniowie mają szansę zdobywać doświadczenie zawodowe w krajach Europy. Pracując w firmach we Francji, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii nabywają nowych umiejętności praktycznych, ale również doskonalą języki obce i poznają kulturę innych państw.

Więcej o:
radomsko ekonomik radomsko zse radomsko staże zawodowe małgorzata kołodziejska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE