Ekonomik najlepszy w Biegu na Orientację

7 szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w Biegu na Orientację, który odbył się w niedzielę 7 października na terenie Nadleśnictwa Radomsko. Zwyciężył Zespół Szkół Ekonomicznych.

7 szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w Biegu na Orientację, który odbył się w niedzielę 7 października na terenie Nadleśnictwa Radomsko. Zwyciężył Zespół Szkół Ekonomicznych.

Uczestnicy biegu najpierw uczestniczyli w warsztatach zakończonych testami, a następnie spotkali się już w lesie, na punkcie edukacyjnym Podświerk.


- Cała zabawa w orienteering składa się z trzech elementów składowych: mapy, kompasu i punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie, które musimy potwierdzić w odpowiedniej kolejności w jak najkrótszym czasie. Nasi uczestnicy mieli na to trzy godziny. Najkrótsza możliwa do przebycia trasa liczyła 10 km. Gdyby zsumować wszystkie przebiegnięte kilometry uzbieralibyśmy ich ponad 250. – mówi Izabela Randak z Nadleśnictwa Radomsko.


Nie było łatwo – uczestników nie rozpieszczała pogoda (temperatura nie przekraczała 13 stopni, czasem padał deszcz), a podczas biegu musieli wykazać się praktyczną znajomością kompasu. Z zadaniem najlepiej poradziła sobie drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku, drugie miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące, na trzecim miejscu przybiegł Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku.


- To pewne, że za rok znów spotkamy się na leśnych duktach uzbrojeni w mapy, kompasy i dobre humory w poszukiwaniu punktów kontrolnych, wdzięcznie nazywanych „lampionami” – dodaje Izabela Randak.


W poprzednich latach Bieg na Orientację był imprezą organizowaną przez I Liceum Ogólnokształcące, tylko dla uczniów z tej szkoły. W tym roku po raz pierwszy do udziału w biegu zostały zaproszone wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z powiatu radomszczańskiego.

Więcej o:
bieg na orientację nadleśnictwo szkoły
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE