Ekologiczny piknik z PGK w Radomsku

Fot. Wojciech Bojdo

W niedzielę, 27 sierpnia 2023 r. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku zorganizowało ekologiczny piknik pod hasłem „Segreguj B(i)o warto”.

Głównym celem imprezy była edukacja na temat prawidłowego segregowania odpadów bio i zielonych oraz odpadów, które należy umieszczać w przydomowym kompostowniku.

W programie wydarzenia znalazły się warsztaty prawidłowego kompostowania i segregacji odpadów bio, punkt informacyjny programu „Czyste Powietrze”, punkt informacyjny Budżetu Obywatelskiego, ekologiczny spektakl dla dzieci pt. „Aladyn na ratunek światu” w wykonaniu Krakowskiego Biura Promocji Kultury, pokaz pierwszej pomocy i sprzętu strażackiego przygotowany przez OSP Folwarki, animacje dla dzieci w wykonaniu Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, konkurs pt. „Bez segregacji nie ma wakacji”, rodzinna gra terenowa z nagrodami oraz stoiska z rękodziełem. Nie zabrakło też muzyki. Wystąpiły uczestniczki tegorocznej edycji The Voice Kids: Julia Kuś, Kinga Kipigroch i Kornelia Wożniak oraz Studio Piosenki GOK w Gidlach w koncercie „Na ludową nutę”.

Patronat nad piknikiem objął portal Radomsko24.pl

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko pgk radomsko ekopiknik ekologia ekopiknik pgk ekopiknik 2023
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE