Ekologiczne zamienniki folii bąbelkowej

Ekologiczne zamienniki folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa z pewnością należy do najbardziej lubianych wypełniaczy spotykanych w przesyłkach kurierskich, jak również w oryginalnych opakowaniach wielu przedmiotów. Pomijając fakt, że pękające bąbelki sprawiają przyjemność nie tylko dzieciom, ten wypełniacz ma bardzo ważne zalety – wypełnione powietrzem przestrzenie znakomicie zabezpieczają transportowane towary przed uszkodzeniami.

Jednak folia bąbelkowa nie jest materiałem trwałym i rzadko podlega ponownemu wykorzystaniu, a w dodatku nie można jej zaliczyć do wypełniaczy przyjaznych środowisku. Jakim ekologicznym surowcem można zastąpić folię bąbelkową nadając przesyłkę kurierską? Oto kilka sprawdzonych przykładów!

Tektura falista

Tektura falista to materiał w pełni ekologiczny, a ze względu na swoje właściwości znakomicie zastępuje folią bąbelkową. Posiada na tyle dużą elastyczność, że można z powodzeniem owijać nią przedmioty o nieregularnych kształtach. W dodatku jest lekka, dlatego nie obciąża niepotrzebnie przesyłki, podobnie jak folia bąbelkowa. Ponadto prezentuje w porównaniu do folii w większą wytrzymałość, dlatego przedmioty zabezpieczone tekturą falistą będą odporne na uderzenia.

Stropak

Nie wszystkie transportowane w przesyłkach kurierskich przedmioty wymagają owinięcia. W wielu przypadkach wystarczy jedynie wypełnienie wolnych przestrzeni, jakie pozostają w kartonie. Wówczas doskonałym zamiennikiem dla folii bąbelkowej jest stropak. Materiał składa się z niedużych fragmentów o konsystencji pianki, przy czym jest produkowany w sposób ekologiczny, wyłącznie z surowców pochodzenia roślinnego, przede wszystkim skrobi. Biodegradowalny stropak rozpuszcza się w wodzie, więc w żaden sposób nie obciąża środowiska. Co ważne, można go używać wielokrotnie, co stosunkowo rzadko praktykuje się w przypadku folii bąbelkowej.

Papier pakowy

Coraz bardziej popularnym przedmiotem służącym do wypełniania paczek, który zastępuje folię bąbelkową, staje się papier pakowy. Surowiec pochodzi z recyklingu makulatury, dlatego jest rozwiązaniem ekologicznym. Papier pakowy dostępny w rolce można dzielić na dowolne fragmenty, a następnie zgniatać, aby szczelnie wypełniać puste przestrzenie. Na rynku dostępne są także papierowe ścinki przeznaczone specjalnie do pakowania przesyłek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również papieru pakowego używać wielokrotnie.

Ścinki gazet

Czasami ekologicznej alternatywy dla folii bąbelkowej nie trzeba szukać daleko. Wiele paczek można z powodzeniem wypełnić przy pomocy tego, co nadawca akurat ma pod ręką. Przykład? W tej roli znakomicie sprawdzają się stare gazety. Podobnie jak papier pakowy strony gazet podlegają zgniataniu, dzięki czemu doskonale amortyzują uderzenia, bo zwiększają swoją objętość. Makulaturę można również na własną rękę pociąć. Biorąc pod uwagę, że upcycling, czyli ponowne wykorzystanie produktów jest korzystniejszy dla środowiska jeszcze bardziej niż recykling, stare gazety wygrywają ranking na najlepszą alternatywę dla folii bąbelkowej. W dodatku niemal każdy ma je pod ręką, co stanowi oszczędność dla portfela.

Jednak nadając przesyłki kurierskie można zaoszczędzić jeszcze bardziej. Z pomocą przychodzi platforma kurierska i wysyłkowa Sendit, na której użytkownik po wypełnieniu formularza otrzymuje oferty wielu kurierów i może wybrać najtańszą. To duża wygoda, a przy regularnych zleceniach także możliwość uzyskania atrakcyjnych rabatów!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE