Ekipa UKS „Zapaśnik” z sukcesami w LIII Międzynarodowym Turnieju o Puchar Warmii i Mazur Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Zawodnicy UKS „Zapaśnik” Radomsku uczestniczyli w LIII Pucharze Warmii i Mazur. Klub reprezentowali: Bartosz Płomiński, Szymon Młynarczyk, Maksymilian Kluz, Wiktor Kotlicki i Konrad Zawisza.

Zawodnicy radomszczańskiego UKS wracają z Warmii z trzema medalami: jednym złotym Wiktora Kotlickiego i 2 brązowymi, które padły łupem Szymona Młynarczyka i Bartosza Płomińskiego. O najniższy stopień podium otarł się także Konrad Zawisza.

Najlepiej na olsztyńskich matach zaprezentował się Wiktor Kotlicki, który jednogłośnie, bez straty punktu, pokonał swoich rywali,  zdobywając złoty medal w kategorii do 62 kg.

Bartosz Płomiński po porażce w pierwszym pojedynku nie dał sobie już odebrać zwycięstwa i już do końca turnieju schodził z maty z podniesionymi rękami. To pozwoliło na zdobycie brązowego medalu w najniższej kategorii wagowej do 35 kg.

Podczas turnieju mieliśmy okazję zobaczyć dwóch zawodników UKS w bratobójczej walce w kategorii do 41 kg, w której Maksymilian Kluz zwyciężył Szymona Młynarczyka. Wzorem Bartosza, Szymon notował do końca turnieju już tylko same zwycięstwa i ostatecznie zdobył brązowy medal.

- Nasi chłopcy zaprezentowali się w Olsztynie z dobrej strony. Jesteśmy zadowoleni szczególnie z postawy medalistów, którzy potwierdzili dobrą dyspozycję. Bardzo dobrze zaprezentował się też Konrad Zawisza, któremu niewiele zabrakło do wywalczenia medalu. Mimo, że na turniej wybrała się skromna reprezentacja, to cieszy także osiągnięte dzięki dobrej postawie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Gratuluję zawodnikom i trenerom Konradowi Terce i Dawidowi Stefaniakowi osiągniętych rezultatów - powiedział Mirosław Szyler, wiceprezes UKS.

Startujący w wadze do 44 kg Konrad Zawisza ostatecznie zajął V miejsce, przegrywając walkę o wejście do małego finału z zawodnikiem z Kartuz.

Maksymilian Kluz po pokonaniu Szymona Młynarczyka walczył ze zmiennym szczęściem i ostatecznie zajął miejsce IX.

Drużynowo skromna reprezentacja UKS wywalczyła XII miejsce. W turnieju udział wzięło 160 zawodników z 25 klubów z Polski i Litwy.