Egzaminy gimnazjalne w toku

Egzaminy gimnazjalne w toku Fot. Urząd Miasta

Od środy 18 kwietnia trwają egzaminy gimnazjalne. W tym roku do tzw. "małej matury" przystąpiło 437 uczniów z radomszczańskich szkół. Egzamin obejmuje trzy części.

W środę gimnazjaliści zdawali część pierwszą, która obejmowała test z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz sprawdzian z języka polskiego. Dziś uczniowie przystąpili do testu z biologii, chemii, fizyki i geografii oraz matematyki. Ostatni dzień egzaminów to sprawdzian z języka obcego nowożytnego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Wynik egzaminu gimnazjalnego będzie jednym z kryteriów rekrutacyjnych w postępowaniu do przyjęcia do pierwszej klasy 3-letniego liceum ogólnokształcącego, 4-letniego technikum oraz branżowej szkoły I stopnia.

Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 15 czerwca br., jednak uczniowie zaświadczenia otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym (22 czerwca br.). Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu:

– ok. godz. 12:00 – pierwszy arkusz z danego dnia
– ok. godz. 14:00 – drugi arkusz z danego dnia.

Info: Urząd Miasta w Radomsku

Więcej o:
egzamin gimnazjum mała matura
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE