Egzamin na motorower i czterokołowiec lekki możliwy w Radomsku

Egzamin na motorower i czterokołowiec lekki możliwy w Radomsku Fot. pixabay.com

Dzięki inicjatywie radomszczańskiej policji, jest możliwe przystąpienia do egzaminu państwowego w Radomsku dla kandydatów na kierowców ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii AM, czyli motorowerem i czterokołowcem lekkim. Wcześniej te uprawnienia były nadawane przez dyrektorów szkół.

Przystąpienie do egzaminu państwowego jest możliwe po uprzednim ukończeniu kursu w jednej ze szkół nauki jazdy.

Wiedza i umiejętności, jakie nabywają młodzi uczestnicy ruchu drogowego podczas kursów, wpływają na znaczną poprawę bezpieczeństwa ich samych oraz innych na drodze. Ma to duże znaczenie, ponieważ wielu młodych ludzi korzysta z motoroweru, nie mając dostatecznej wiedzy i praktyki w tym zakresie.

- Pomysł na uzyskanie tych uprawnień przed państwową komisją egzaminacyjną z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach – uważają policjanci.

Uczeń danej szkoły, który będzie zainteresowany zdobyciem uprawnień kategorii AM, powinien zgłosić się do wybranej przez siebie szkoły nauki jazdy i tam przejść kurs teoretyczno – praktyczny, po którym przystąpi do egzaminu państwowego w Radomsku.

- Zachęcamy młodzież już dziś do wyrabiania uprawnień na skuter lub quad, kiedy warunki pogodowe na drogach są jeszcze dość dobre. Wiosną nie trzeba będzie tracić już czasu na kurs i egzamin, a jedynie przygotować swój ulubiony pojazd i wyruszyć na przejażdżkę, rzecz jasna – z pełną rozwagą i zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – informują stróże prawa.

Więcej o:
policja radomsko egzamin na motorower
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE