Edukacja seniorów Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zajęcia na Radomszczańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku „Wiem więcej” ruszyły pełną parą.

Zajęcia na Radomszczańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku „Wiem więcej” ruszyły pełną parą. Studenci mogą brać udział w wykładach z psychologii, historii sztuki, religioznawstwa, mogą uczyć się języka angielskiego, chodzić na gimnastykę i jogę, a także poznawać programy komputerowe i nauczyć się poruszania po sieci  Internet.


Oprócz form stricte edukacyjnych seniorzy mogą uczestniczyć w cotygodniowych spotkaniach w ramach szeroko pojętej integracji. Niedawno mieli także okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, których byli gospodarzami, podejmując wolontariuszy z angielskiego Lincoln i prezentując im wykład na temat zbawiennej roli ruchu w życiu człowieka, a szczególnie w życiu ludzi starszych. Udział w tym projekcie - do realizacji którego uniwersytet był zaproszony przez Urząd Miasta - seniorzy bardzo sobie cenią, gdyż podczas spotkania z Anglikami mogli także dowiedzieć się, jak radzą sobie na swoich uniwersytetach trzeciego wieku angielscy studenci.

 


- Słuchacze naszego uniwersytetu są pełni energii i pomysłów, których do tej pory nie mieli możliwości zrealizować, chociażby dlatego że nie pozwalała im na to praca zawodowa. Wiele ciekawych projektów zrodziło się również dopiero teraz, w trakcie uczęszczania na uniwersyteckie zajęcia – mówi Małgorzata Ciupińska, prezes Stowarzyszenia. – Uniwersytet nasz jest nieco magicznym miejscem, gdzie można zapomnieć o szarości życia, cieszyć się, że pasje i zainteresowania mogą być nareszcie realizowane.


Słuchacze na wykładach z różnych dziedzin nauki wzbogacają swoje wiadomości, a na zajęciach ruchowych doskonalą swą formę fizyczną.

 


- To fantastycznie, że możemy się spotykać, uczyć, oddawać swoim pasjom, na które do tej pory nie mieliśmy czasu – wyjaśnia jedna ze studentek, Czesława Świderska. – W naszym wieku bardzo ważna jest sprawność fizyczna, którą w znakomity sposób próbuje w nas wyrobić nasz nauczyciel, pan Tadeusz Kiełbik.


- Na zajęcia gimnastyczne chodzę z przyjemnością. To jest taki prezent dla mojego organizmu. Po całym zabieganym dniu, kiedy mogę się zrelaksować w miłym towarzystwie pod okiem fachowca, odczuwam duży komfort psychiczny – dodaje kolejna nasza rozmówczyni, Anna Kossowska. – Wszystkie jesteśmy bardzo zadowolone, że możemy uczestniczyć w programie edukacyjnym i warsztatowym Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem więcej”, który przedstawił nam tak ciekawą ofertą.


Więcej o:
radomszczański uniwersytet trzeciego wieku edukacja gimnastyka lincolln
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE