„Edukacja jest najważniejsza” – debata kandydatów na Prezydenta Miasta Radomska

16 kwietnia w siedzibie radomszczańskiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, odbyła się debata kandydatów na prezydenta Miasta Radomska. Tematem przewodnim debaty była edukacja.

Edukacja to bardzo ważna sfera naszego życia. Każdy z nas, później nasze dzieci chodziły bądź chodzą do szkoły. Nic więc dziwnego, że postanowiono zorganizować debatę dwóch kandydatów na Prezydenta Miasta Radomska, która to debata dotyczyć miała właśnie szeroko rozumianej sfery edukacji.

– W związku z tym, że mamy drugą turę wyborów w Radomsku, mamy dwóch kandydatów i chcemy od nich usłyszeć, jaką mają wizję rozwoju radomszczańskiej oświaty. Mamy przygotowane pytania od nauczycieli i pracowników administracji praz obsługi i chcielibyśmy na te tematy z nimi porozmawiać – mówi Adam Młynarski, prezes oddziału ZNP w Radomsku.

Jaką wizję rozwoju ma kandydat na prezydenta Jarosław Ferenc?

– Jeśli chodzi o oświatę w Radomsku, to myślę, że jest to jedna z najlepiej rozwiniętych dziedzin, ale oczywiście cały czas wymaga udoskonalenia, m.in. potrzebny jest orlik przy PSP nr 1 w Radomsku. Myślę, że również wejście w „Aktywną Szkołę”, gdzie będzie zwiększona liczna zajęć pozalekcyjnych, głównie sportowych, gdzie będą managerowie sportu. Ważne jest również rozwijanie kompetencji językowych, matematycznych i przyrodniczych, bo to jest bardzo ważne. Na pewno trzeba wykształcić u dzieci i młodzieży nawyk ciągłego uczenia się, aby wiedziały, że ciągle muszą podnosić swoje kwalifikacje – mówi Jarosław Ferenc, ubiegający się o reelekcję prezydent Radomska.

Jaką wizję rozwoju edukacji ma natomiast Łukasz Więcek?

– Oświata ma być przewagą Radomska nad innymi miastami, to jest bardzo ważne, aby inwestować w oświatę, ponieważ to jest dla nas rzecz, która może zachęcić młode osoby do zakładania tutaj rodzin, do osiedlenia się w naszym mieście. W sytuacji, kiedy mamy możliwość pracy zdalnej, łatwiej nam walczyć o to, aby młodzi ludzie nie opuszczali naszego miasta – mówi Łukasz Więcek, kandydat na prezydenta Radomska.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko debata edukacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE