E-skierowania w powiecie radomszczańskim

E-skierowania w powiecie radomszczańskim

Polsce trwa wdrożenie skierowań w postaci elektronicznej, właśnie wystawione zostało 100 tys. e-skierowanie. Od początku uruchomienia, czyli od lutego 2019 roku z tego e-rozwiązania skorzystało ponad 76 tys. pacjentów.

8 stycznia 2021 roku e-skierowania w Polsce będą obowiązkowe dla większości usług medycznych. Jednak już teraz ta e-usługa staje się coraz bardziej popularna. W okresie od stycznia do maja 2020 roku lekarze wystawiali średnio ok. 13 tys. e-skierowań miesięcznie, to ponad dwa razy więcej niż pod koniec ubiegłego roku. Rekordowym miesiącem był maj 2020 roku, wystawiono wtedy ponad 26 tys. e-skierowań.

- W Łódzkiem wystawiono do tej pory 9209 e-skierowań. W powiecie radomszczańskim e-skierowania wystawiają: Szpital Powiatowy w Radomsku, Przychodnia Lekarska Medyk, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej PRO FAMILIA w Radomsku, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej imienia dr M. Kotarbińskiego w Kamieńsku, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Żytnie, Gminny Ośrodek Zdrowia w Gomunicach, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kodrębie - wymienia Anna Leader, rzecznik prasowy NFZ oddział w Łodzi.

Zaletą e-skierowania jest możliwość uzyskania go w trakcie e-wizyty, a następnie zapisania się na bez wychodzenia z domu. Wystarczy skontaktować się z poradnią telefonicznie i podać 4-cyfrowy kod i swój nr PESEL. W przypadku e-skierowania nie obowiązuje 14-dniowy termin na dostarczenie dokumentu do placówki, e-skierowanie jest jej udostępnione w systemie informatycznym. Jedynie jeżeli placówka nie jest jeszcze podłączona do systemu e-zdrowie (P1) musimy jej dostarczyć wydruk informacyjny e-skierowania z odręcznym podpisem lekarza, który je wystawił.

E-skierowanie ułatwia codzienną pracę lekarza, który je wystawia oraz placówki, która będzie je realizować. W momencie, gdy pacjent przekaże dane dostępowe do e-skierowania w postaci 4-cyfrowego kodu oraz numeru PESEL, zostaną pobrane automatycznie do systemu rejestracji wszystkie niezbędne do zapisu informacje. Zarówno te o wskazanych świadczeniach, ale również dotyczące danych pacjenta. Dzięki temu nie ma konieczności ręcznego przepisywania danych do systemu, co skraca proces rejestracji.

Jak działa e-skierowanie?

1. Lekarz wystawia e-skierowanie w swoim systemie informatycznym, może również skorzystać z darmowej aplikacji gabinet.gov.pl
2. Otrzymasz informację o e-skierowaniu w postaci: SMS-a z 4-cyfrowym kodem, albo e-maila z załączonym w PDF e-skierowaniem

Natomiast jeśli nie korzystasz z Internetowego Konta Pacjenta (dostępnego w serwisie pacjent.gov.pl)otrzymasz od lekarza wydruk informacyjny.

3. Zapisz się na świadczenie medyczne na podstawie e-skierowania: przez telefon — podaj 4-cyfrowy kod i swój numer PESEL (już nie musisz dostarczać skierowania osobiście); osobiście — przekaż 4-cyfrowy kod wraz ze swoim numerem PESEL lub przedstaw wydruk informacyjny albo informację o e-skierowaniu na ekranie swojego telefonu. Placówce wyposażonej w czytnik wystarczy kod kreskowy, aby pobrać e-skierowanie.

Więcej o:
e-skierowania przychodnia radomsko szpital radomsko e-skierowania radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE