Dźwigi budowlane - zakup czy wynajem? Co wybrać? Podpowiadamy!

Dźwigi budowlane - zakup czy wynajem? Co wybrać? Podpowiadamy!

Jeśli chcesz świadczyć szeroki zakres usług, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu technicznego. Ważnym elementem wyposażenia są dźwigi budowlane. Sprzęt ten można kupić lub wynająć. Który z nich jest lepszy?

materiał partnera

Posiadanie sprzętu budowlanego wymaga dużej inwestycji kapitałowej, dlatego nie wszyscy wykonawcy decydują się na zakup. Niektórzy wynajmują "dźwigi", które dostosowują do konkretnych prac. Który z nich jest najbardziej opłacalny? Dowiedz się więcej o wadach i zaletach każdego z rozwiązań.

Dźwigi budowlane - czy warto zdecydować się na zakup?

Zakup specjalistycznego sprzętu ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na większą samodzielność. Nie musisz martwić się o dostęp do dźwigów budowlanych. Wystarczy, że odpowiednio ułożysz swój grafik i będziesz zarządzać czasem swoich pracowników. W dłuższej perspektywie korzystanie z własnych maszyn jest znacznie tańsze niż ich wynajem. Z drugiej strony inwestycja w profesjonalne dźwigi budowlane wiąże się z dużym wkładem finansowym i może okazać się nieopłacalna w przypadku mniejszej ilości zleceń.

Wynajem dźwigów - wady i zalety

Wiele osób sięga po wynajem dźwigów. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane wykonawcom, którzy nie otrzymują regularnych zleceń wymagających użycia "dźwigów". W tym przypadku współpraca z podwykonawcami przynosi szereg korzyści. Pozwala na dostosowanie rodzaju sprzętu do wykonywanego zadania. Ponadto otrzymuje się w pełni funkcjonalną maszynę z zestawem ważnych elementów sterowania technicznego. Nie musisz się martwić o konserwację istniejących zasobów i regularną wymianę części zużywających się.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie lub zakupie dźwigu?

Opłaca się współpracować z godnymi zaufania firmami. Marki, które są na rynku od dawna, takie jak www.lewandowska-dzwigi.pl, gwarantują wysokie standardy usług. Oferują dźwigi budowlane spełniające normy bezpieczeństwa, zwłaszcza PN-EN 81-20:2014-10, a także pomoc w wyborze sprzętu budowlanego. Przy skomplikowanych pracach korzystają z systemów CAD, które mogą symulować ustawienia "dźwigu". Dzięki temu są w stanie dokładnie określić maksymalny udźwig i zasięg.

Kupić czy wynająć? Podsumowanie

Znalezienie odpowiedniego rozwiązania jest sprawą bardzo indywidualną. W dużej mierze zależy od profilu działalności firmy. Jeśli dźwigi budowlane są wykorzystywane tylko sporadycznie, lepiej jest je wynająć. Dzięki temu nie poniesiesz żadnych kosztów związanych z utrzymaniem i serwisem maszyn. W przypadku systematycznych zleceń z wykorzystaniem "dźwigi" praktyczniejsze jest posiadanie własnej bazy technicznej. Wówczas inwestycja w specjalistyczny sprzęt szybko się zwróci.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE