Dziura na dziurze... Kilkadziesiąt zdarzeń w pięć dni

Dziura na dziurze... Kilkadziesiąt zdarzeń w pięć dni Fot. pixabay.com

Topniejący śnieg odsłonił ubytki w drogach. A tych jest mnóstwo. Niektóre z nich trudno jest zauważyć i ominąć. Tylko w ciągu pięciu minionych dni policjanci odnotowali 40 zdarzeń, spowodowanych wjechaniem samochodów w dziury.

Najwięcej tego typu zdarzeń odnotowano na Drodze Krajowej nr 1. Ale nie tylko.

- Policjanci wzywani byli również do zdarzeń na terenie Gidel oraz Kamieńska - mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Fatalny stan nawierzchni jest również w samym Radomsku, m.in. w ścisłym centrum miasta. W poniedziałek, 22 lutego naprawa ubytków rozpoczęła się na drogach powiatowych. W pierwszej kolejności służby pojawiły się na ul. Piastowskiej. Piłsudskiego oraz Wyszyńskiego.

Zgodnie z założeniami łatane mają być największe i najbardziej niebezpieczne dla ruchu dziury w nawierzchniach. Na kompleksowe remonty przyjdzie czas wiosną, gdy nie będą już występować duże różnice w temperaturach dobowych (to podstawowy czynnik, odpowiadający za zniszczenia warstwy bitumicznej).

Na bieżące remonty cząstkowe dróg powiatowych, w tym także pozimowe, w całym 2021 powiat przeznaczył 1 143 832 zł.

Usuwaniem dziur powstających w nawierzchni powiatowych dróg zajmują się dwie firmy wyłonione w przetargu: „RAFALIN" z Blachowni oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „REZ-DROGPOL" z Jaskrowa. Pierwsza z firm działa na terenie miasta Radomska, druga – w pozostałej części powiatu.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański dziury dziury w drodze policja radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE