Dziś protest pielęgniarek i położnych. Czy w Radomsku również?

Dziś protest pielęgniarek i położnych. Czy w Radomsku również?

W poniedziałek, 7 czerwca 2021 r. rozpoczął się strajk ostrzegawczy pielęgniarek i położnych. Czy przystąpił do niego również personel radomszczańskiego szpitala?

Powodem strajku ostrzegawczego jest tak zwana „ustawa Niedzielskiego”, czyli ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Zdaniem protestujących, ustawa ta nie gwarantuje stabilnych zasad wzrostu wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych.

Strajk ostrzegawczy polega na dwugodzinnym zaprzestaniu wykonywania pracy. Będzie on organizowany na oddziałach, na których protest nie będzie miał wpływu na życie pacjentów.

Do akcji przyłączyło się 40 szpitali w całym kraju. W Szpitalu Powiatowym w Radomsku pielęgniarki i położne nie odejdą od łózek pacjentów. Akcja ograniczyła się do wywieszenia flag związkowych na znak solidarności z protestującymi.

Jeśli strajk ostrzegawczy nie przyniesie rezultatu, związkowcy przystąpią do drugiej fali strajku. Wówczas do akcji przyłączą się pielęgniarki i położne z kilkuset szpitali.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko pielęgniarki protest strajk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE