Dziś Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją: skorzystają z porad specjalistów

Dziś Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją: skorzystają z porad specjalistów Fot. pixabay.com

Stres, niepewność, izolacja – ograniczenia i obawa o zdrowie swoje i bliskich związana z pandemią jest nie lada wyzwaniem dla naszej psychiki. Badania wskazują, że w ostatnim roku nawet co czwarta osoba odczuła pogorszenie nastroju. Najczęściej skarżymy się na spadek energii, bezsenność, trudności z koncentracją. Czy to chwilowy spadek formy czy pierwsze sygnały poważnej choroby? O to można dziś zapytać specjalistów w ogólnopolskim dniu walki z depresją. Psychoterapeuci z portalu Avigon.pl przez cały dzień będą udzielać bezpłatnych porad dla wszystkich, którzy chcieliby skonsultować swoje objawy z ekspertem.

Co ważne, platforma zapewnia pełną anonimowość i gwarantuje bezpieczeństwo dzięki własnemu systemowi do wideokonsultacji. Każdy specjalista, który jest zarejestrowany na platformie, przechodzi proces weryfikacji. Przed decyzją o wyborze konkretnego specjalisty możemy sprawdzić wszystkie niezbędne informacje związane z jego kompetencjami i doświadczeniem.

Sama rozmowa w przypadku Avigon.pl jest wyjątkowo bezpieczna, ponieważ platforma stworzyła swoje narzędzie do wideokonsultacji, które jest specjalnie zabezpieczone. To także jedyny portal, który umożliwia odbycie porady on-line z możliwością zachowania pełnej anonimowości. Dodatkowym wsparciem dla osób, które zdecydują się na konsultacje, będzie specjalny e-book przygotowany przez zespół ekspertów. Można w nim znaleźć wiele przydatnych informacji na temat depresji i sposobów radzenia sobie z chorobą.

- Chcemy, aby 23 lutego obchodzony jako ogólnopolski dzień walki z depresją nie był jedynie symbolem, ale przełożył się na konkretną pomoc. Jest to potrzebne zwłaszcza teraz, ponieważ sytuacja pandemiczna pod względem psychologicznym jest wyjątkowo trudna. Przykładowo badania przeprowadzone pod koniec 2020 roku na 2708 osobach wskazały, że podczas długotrwałego stresu psychicznego spowodowanego pandemią COVID-19, częstość występowania objawów depresji w Japonii była od dwóch do dziewięciu razy większa niż przed pandemią, mimo że Japonia nie była krajem zamkniętym. Jeśli nawet sami uważamy, że takie wsparcie nie jest nam w tej chwili potrzebne, rozejrzyjmy się wokół. Być może ktoś z naszych znajomych, bliskich go potrzebuje – wskazuje Małgorzata Głowacka-Pędras inicjatorka akcji z Avigon.pl

- W bardzo trudnej sytuacji są zwłaszcza osoby z niepełnosprawnościami, które przez wprowadzone ograniczenia często zostały pozbawione pozadomowych aktywności i kontaktu z drugim człowiekiem. Szacuje się, że do 2030 roku depresja będzie najczęściej diagnozowanym schorzeniem. Na całym świecie na depresję cierpi ponad 264 milionów ludzi. Tylko w Polsce dotyczy ona ponad 1,9 miliona ludzi - dodaje.

Więcej o:
depresja porady wsparcie pomoc avigon
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE