Dziś „Dzień Bezpiecznego Kierowcy”

Dziś „Dzień Bezpiecznego Kierowcy” Fot. pixabay.com

„Dzień Bezpiecznego Kierowcy” nieprzypadkowo przypada 25 lipca, w imieniny Krzysztofa. Święty Krzysztof jest bowiem patronem wszystkich kierowców.

Główną ideą tego święta jest uświadamianie kierowcom, jak istotna jest ich postawa na drodze. Zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to kluczowe elementy, które mają wpływ na nasze wspólne bezpieczeństwo.

- Szczególnie w miesiącach letnich obserwujemy dużą liczbę wypadków drogowych na polskich drogach. Analizując ich przyczyny, niestety często okazuje się, że błąd kierowcy może zaważyć na czyimś życiu lub zdrowiu. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, przekraczanie dopuszczalnych norm prędkości, niewłaściwe wykonywanie manewrów, takich jak wyprzedzanie, zmiana pasa ruchu, zmiana kierunku jazdy, wymijanie, brak ustąpienia pierwszeństwa pieszym oraz niedostosowanie bezpiecznej odległości między pojazdami – to główne grzechy kierowców – mówi Aneta Błędniak-Kałka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Więcej o:
policja kierowcy dzień bezpiecznego kierowcy święty krzysztof
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE