Dzień Ziemi w „drzewniaku” w Radomsku

Dzień Ziemi w „drzewniaku” w Radomsku Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W środę, 19 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyły się Radomszczańskie Obchody Dnia Ziemi 2023 pod patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego.

Na wydarzenie zaproszono wicestarostę - Małgorzatę Lewandowską oraz Renatę Toczyńską - naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

Spotkanie było okazją do przypomnienia młodym ludziom, jak ważnym aspektem naszego życia jest ekologia. 

- Światowy Dzień Ziemi przypomina nam wszystkim, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. Planeta Ziemia jest naszym domem, o który powinniśmy dbać i rozwijać naszą wiedzę dotyczącą szkodliwych dla niej działań. Warto pomyśleć o naszych nawykach. Segregowanie śmieci, oszczędzanie wody, czy eliminowanie plastiku powoli stają się codziennością w coraz większej liczbie domów. Warto systematycznie dążyć do coraz bezpieczniejszych zachowań, które podniosą jakość naszego życia - mówiła podczas spotkania Małgorzata Lewandowska, wicestarosta powiatu radomszczańskiego. 

Na Obchody Dnia Ziemi przybyli uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu, dla których zorganizowano towarzyszące konkursy edukacyjne:  plastyczny ph. „Zabawka z butelek PET” i filmowy ph. „Dom w stylu zero waste”. Nagrody ufundowane przez Powiat Radomszczański wręczała wicestarosta Małgorzata Lewandowska i naczelnik Renata Toczyńska. 

Uczniowie wysłuchali wykładu przedstawicielki Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku pt. „Recykling - przyszłość i oszczędność”. 

Więcej o:
radomsko drzewniak radomsko zsdioś radomsko dzień ziemi
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE