Dzień Ziemi obchodzono w Klubie Młodziaka. Zdjęcia

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. W Polsce święto istnieje od 1990 roku. To dzień, który powinniśmy poświęcić przyrodzie i zastanowieniu się, co możemy zrobić dla Ziemi.

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. W Polsce święto istnieje od 1990 roku. To dzień, który powinniśmy poświęcić przyrodzie i zastanowieniu się, co możemy zrobić dla Ziemi, aby była mniej zanieczyszczona.

Taką wiedzę warto wpajać również dzieciom już od najmłodszych lat. Warto aby dzieci były świadome co to jest ekologia, jak należy chronić przyrodę i co robić, żeby wspólnie dbać o dobro Ziemi.

Dzieci z Klubu Młodziaka (ul. Konopnickiej 4), placówce podległej Ośrodkowi Wspierania Rodziny również włączyły się w obchody Dnia Ziemi. W tym dniu w Klubie prowadzone były zajęcia pod hasłem ekologia, które miały na celu wzbogacenie wiedzy dzieci na temat tego, jak możemy zadbać o naszą planetę.

Wszyscy mieli na sobie coś w zielonym kolorze - bo przecież kolor ten najbardziej kojarzy nam się z przyrodą. - W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z pojęciem ekologia, segregacja śmieci, jak trzeba śmieci segregować, a potem uczestniczyły w zabawie, która polegała na wrzuceniu śmieci do odpowiednich pojemników - opowiada o zajęciach Małgorzata Bergier, wychowawca w Klubie.

Dzieci poznały globus (rozpoznawały w jaki sposób zaznaczone są lądy i wody). W formie puzzli ułożyły Ziemię. Oprócz tego rozwiązywały zagadki słowne dotyczące ekologii, a na koniec ułożyły Kodeks Małego Ekologa. Podczas zajęć słuchały piosenek związanych z ekologią.

Więcej o:
dzień ziemi owr ośrodek wspierania rodziny klub młodziaka owr radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE