Dzień Trzeźwości z klubem "Szansa"

Klub Wzajemnej Pomocy "Szansa" zaprasza na Dzień Trzeźwości. Ten już 30 marca.

Najbliższy poniedziałek (30 marca) jest obchodzony jako Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. Klub Wzajemnej Pomocy Szansa we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej wychodzi ze specjalną ofertą do mieszkańców miasta Radomska w ramach Klubu otwartych drzwi.
fot. KWP Szansa
W tym dniu, w siedzibie stowarzyszenia KWP „Szansa” przy ul. Jagiellońskiej 16, w godz. 10.00–20.00 mieszkańcy będą mieli okazję zapoznać się z działalnością stowarzyszenia abstynenckiego. Dzień Trzeźwości skłania do zwrócenia uwagi na problem wzrostu spożycia alkoholu i zagrożeń z tego wynikających.

Stowarzyszenie oferuje pomoc, m.in. poprzez przekazywanie informacji na temat terapii uzależnienia od alkoholu, placówek lecznictwa odwykowego, grup samopomocowych oraz życia w całkowitej trzeźwości.

- Mamy nadzieję że ten dzień stanie się ważnym elementem promocji ruchu abstynenckiego i propagowania idei trzeźwości jako normy społecznie akceptowanej – zachęca prezes stowarzyszenia Anna Kopeć.

W siedzibie stowarzyszenia będą tego dnia dyżurować psychologowie, specjaliści terapii uzależnień oraz osoby z umiejętnościami komunikowania się. Będą to:

Andrzej Proszowski – certyfikowany instruktor terapii uzależnień (odbył szkolenie z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie)

Wioletta Wiśniewska - specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnień, pedagog profilaktyki i terapeuta uzależnienia od narkotyków.


Michalina Rutkowska – certyfikowany specjalista terapii uzależnień (ukończone szkolenie z zakresu terapii osób z diagnozą uzależnień behawioralnych pt. „Diagnoza i psychoterapia uzależnień behawioralnych – seksoholizm, siecioholizm, patologiczny hazard – szkolenia dla terapeutów uzależnień”.

Anna Kopeć – ukończone szkolenie dla członków stowarzyszeń abstynenckich na rzecz osób wykluczonych społecznie, uzależnionych oraz pracujących z rodzinami z problemem alkoholowym w ramach projektu „Razem działamy skuteczniej”.

Dariusz Kopeć – ukończone Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej w Centrum Szkoleń i Psychoedukacji Instytutu Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie, ukończone szkolenie z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom: alkoholizmowi, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Więcej o:
szansa klub szansa dzień otwarty szansa mkrpa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE