Dzień Strażaka w gminie Ładzice

Dzień Strażaka w gminie Ładzice Fot. Klaudia Gajda

4 maja obchodzony jest Dzień Strażaka. Władze gminy Ładzice postanowiły także symbolicznie docenić druhów ochotników pracujących na terenie gminy. Tutaj działa siedem jednostek OSP. Majowe święto było także okazją do osobistego pogratulowania przedstawicielom OSP Jedlno Drugie znalezienia się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

W bardzo okrojonym składzie, odbyło się tegoroczne Święto Strażaka w gminie Ładzice. Do Sali Konferencyjnej Urzędu zostali zaproszeni przedstawiciele każdej z jednostek (prezesi lub komendanci), wójt gminy Krzysztof Ciupiński podziękował strażakom ochotnikom za ich codzienne poświęcenie i życzył im tylu powrotów ilu wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych.

Z rąk wójta strażacy otrzymali podziękowania z swoją służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy Ładzice i nie tylko.

Specjalne podziękowania i prezent otrzymali druhowie z jednostki OSP w Jedlnie Drugim. Ci od 1 maja działają już w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Podczas spotkania przedstawiciele jednostek otrzymali także medale za swoją działalność dla OSP - do wręczenia swoim wyróżniającym się strażakom – ze względu na bezpieczeństwo i reżim sanitarny nie odbyło się to podczas dzisiejszego święta.

Więcej o:
dzień strażaka 2021 dzień strażaka ładzice gmina Ładzice dzień strażaka KSRG Jedlno Drugie Jedlno Drugie dzień strażaka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE