Dzień patrona i uroczyste ślubowanie uczniów I LO w Radomsku

Dzień patrona i uroczyste ślubowanie uczniów I LO w Radomsku Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W środę, 25 października społeczność szkolna I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku świętowała dzień swojego patrona - Feliksa Fabianiego.

W obchodach wzięła udział wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

- Drodzy uczniowie klas pierwszych, dzisiaj po ślubowaniu staniecie się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej, a to zobowiązuje was do tego, aby godnie reprezentować imię tej szkoły w każdym czasie i miejscu – mówiła Małgorzata Lewandowska.

Głos zabrał również dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Bogdan Węgrzyński, który życzył uczniom sukcesów na drodze edukacji i realizacji własnych ambicji.

Po przemowach odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, których reprezentowali przewodniczący klas. Uczniowie przysięgali godnie reprezentować szkołę. Tym samym pierwszoklasiści w pełni zostali przyjęci w grono społeczności szkolnej.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto szkolne konkursy,. W ramach pierwszego z nich uczniowie I LO mogli się popisać wiedzą na temat życia i osiągnięć Feliksa Fabianiego - radomszczańskiego społecznika i pedagoga. Nagrody wręczała laureatom wicestarosta. W drugim konkursie młodzież zaprezentowała swoją znajomość języka niemieckiego. 

Dzień patrona to dobra okazja do zaprezentowania nowych członków pocztu sztandarowego. Władze szkoły podziękowały uczniom pełniącym dotychczas honory i wyraziły nadzieję na równie doskonałą współpracę z nową asystą. Przedstawiono również przedstawicieli nowo powołanego Samorządu Uczniowskiego. 

Uroczystość uświetniły sceniczne i muzyczne występy uczniów.

Więcej o:
radomsko i lo radomsko dzień patrona ślubowanie uczniów feliks fabiani
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE