Dzień otwarty w ZSP w Kamieńsku. Mała szkoła o wielkich możliwościach

Fot. Wojciech Bojdo/ wideo: Klaudia Gajda

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku zorganizowano Dzień Otwarty. Była to okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną placówki oraz spotkań z uczniami i nauczycielami.

Dzień otwarty w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów klas ósmych, którzy stoją przed trudnym wyborem szkoły średniej.

Dla ósmoklasistów przygotowano szereg atrakcji. Była możliwość zwiedzania pracowni i obserwacji pokazowych lekcji. Były też pokazy w wykonaniu policji, straży pożarnej oraz widowiskowy pokaz przygotowany przez wojsko.

- Dzień otwarty to okazja do zaprezentowania tego, co szkoła oferuje. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku to placówka, która jest bardzo dobrze wyposażona. Jest to mała szkoła, ale o wielkich możliwościach. Znajduje się tu liceum, technikum a także szkoła branżowa pierwszego stopnia. Funkcjonuje również Centrum Kształcenia Zawodowego oraz liceum dla dorosłych. Posiadamy wiele ciekawych kierunków kształcenia, m.in. klasę mundurową policyjno-wojskową,. W tym roku wprowadzamy w liceum nowe kierunki. Będzie klasa matematyczno-językowa oraz medialno-społeczna. Wydaje mi się, że są to dobre profile, które dają perspektywy dalszego rozwoju i kształcenia oraz pracę – mówi Ewa Ziółkowska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku.

Uczniowie ZSP w Kamieńsku chwalą szkołę i podkreślają, że w placówce panuje bardzo przyjazna atmosfera.

- Kontakt nauczycieli z uczniami jest na zasadach partnerskich. Nauczyciele zawsze starają się rozwiązywać problemy uczniów. Szkoła bardzo dobrze przygotowuje do matury – zauważa Igor Madej, tegoroczny maturzysta.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
kamieńsk szkoła kamieńsk zsp kamieńsk dzień otwarty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE